Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Matičné schody už onedlho bezpečné, v novom šate

Publikované: 28. 06. 2016 13:00

Spájajú Matičné námestie s Palárikovou ulicou. Odhadom možno povedať, že ide o najfrekventovanejšiu komunikačnú zónu v centre mesta, po ktorej prejde denne niekoľko tisíc ľudí.

Majú už viac ako 30 rokov a za ten čas prešli poriadnou záťažou. Mestský podnik služieb Čadca investoval každý rok  do havarijných opráv schodov na Matičnom námestí niekoľko tisíc eur. Aj vďaka tomu, že mnohí Čadčania prekračovali hranice korektnosti, keď si zo schodov urobili pretekársku dráhu štvorkoliek a motoriek, schody týmto definitívne dorazili. Ich životnosť je dlho za horizontom, radnica sa preto rozhodla  k systémovej investícii – generálnej oprave.

Na schodoch hrozili úrazy chodcov, keďže v poslednom čase výrazne degradovali nášlapnice. Mesto vypísalo verejnú súťaž na dodávateľa a v týchto dňoch sa s prácami mohlo začať.  Rekonštrukcia by mala trvať šesť až osem týždňov.  Výsledkom bude bezpečné schodisko, ktoré by malo roky slúžiť Čadčanom.

Oslovený architekt  naplánoval pôvodne generálnu  výmenu schodov i s podkladovým betónom. Pri začatí prác sa ukázalo, že základový betón je stále v dobrej kvalite  - netreba ho odstraňovať. Investičné náklady sa tým pádom výrazne znížia a mesto ušetrí tisíce eur. Dôjde k zmene pracovného postupu za súhlasu stavebného dozoru architekta. Firma vymení  starú dlažbu za novú, zachované nášlapnice využijú a položia naspäť.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk