Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Mesto Čadca pozýva na cyklus programov pre deti a mládež

Publikované: 25. 05. 2012 09:33

Blíži sa sviatok všetkých detí a to je dobrý dôvod, aby sme vám ponúkli celý rad zaujímavých podujatí a aktivít na pôde nášho mesta. Mesto Čadca a Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca pripravili v spolupráci s ďalšími subjektmi aj v tomto roku programový cyklus pod názvom MESTO ČADCA DEŤOM, počas ktorého si od 1. do 15. júna 2012 prídu na svoje všetky vekové kategórie detí a mládeže.

Cyklus programov štartuje tradičným podujatím – Dňom športu a kultúry detí a mládeže, ktorý je venovaný najmä všetkým škôlkarom a školákom a zahŕňa bohatý športový aj kultúrny program. Najmenšie deťúrence z miestnych materských škôl sa stretnú v čase od 9.00 do 11.00 hod. v priestoroch športovej haly Pratex, aby si zmerali svoje sily či „silôčky“ v detskej olympiáde. Ich starší kamaráti zo základných škôl sa stretnú od 9.00 do 12.30 hod. na mestských športoviskách a na ihriskách a v telocvičniach základných škôl, kde budú bojovať o prvenstvá v basketbalových, volejbalových, futbalových a florbalových turnajoch, ale aj vo vybíjanej a ľahkej atletike. Vyhodnotenie všetkých turnajov a oficiálne ukončenie dňa sa uskutoční o 12.30 hod. na Matičnom námestí.

Pestrý kultúrny program na pódiu pred Domom kultúry v Čadci začína o 9.00 hod. a predstavia sa v ňom žiaci a študenti základných umeleckých škôl, ako aj členovia rôznych krúžkov a umeleckých súborov, ktoré pracujú pri KIC mesta Čadca a CVČ v Čadci. Od 11.30 do 12.30 hod. bude všetky prítomné deti zabávať skvelý kúzelník DON CARLOS, známy a uznávaný v celej Európe, ktorý sľubuje vynikajúcu zábavu a jedinečné kúzelnícke kúsky a triky s mnohými prekvapeniami. Jeho predstavenie je určené najmä deťom, no veríme, že priláka aj tých skôr narodených, ktorí sa nezabudli detsky tešiť a radovať.

Pre milovníkov filmových rozprávok bude od 8.00 do 11.30 hod. k dispozícii kinosála domu kultúry, kde majú všetky deti voľný vstup. Priestory domu kultúry budú v tomto čase vyzdobené aj výtvarnými prácami detí. Vernisáž ich výstavy nazvanej Čarovný svet očami detí sa uskutoční o 13. 15 hod. vo foyeri na prvom poschodí.

Pre deti bude na námestí pripravený aj ďalší zaujímavý program. Na trávnatej ploche vedľa domu kultúry sa môžu vyšantiť na veľkom nafukovacom hrade a trampolíne, svoje schopnosti a zručnosti si môžu vyskúšať vo výtvarných a remeselných tvorivých dielňach (workshopoch), môžu kresliť na chodníky alebo sa zabávať a hrať rôzne súťažné a zábavné hry.

Bonusom na tento deň je aj bezplatný vstup na Plaváreň v Čadci od 9.00 do 17.00 hod. pre všetky čadčianske deti vo veku do 15 rokov. Deti si môžu prísť zaplávať individuálne, alebo s rodičmi či v skupinách s pedagógmi.

Celý program cyklu Mesto Čadca deťom, ako aj hlavných organizátorov, spoluorganizátorov a partnerov nájdete na priloženom plagáte. Bližšie informácie o nich vám budeme prinášať priebežne.

Plagát k podujatiu Deň detí

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk