Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Mesto Čadca sa pripravuje na dušičkové obdobie

Publikované: 18. 10. 2017 10:00

Mesto Čadca prostredníctvom Mestského podniku služieb Čadca spravuje štyri cintoríny (Centrálny cintorín na ulici 17. Novembra, u Krkošky, na Horelici a cintorín na Kýčere).

Mestský podnik služieb Čadca v týchto dňoch pripravuje cintoríny na území mesta Čadca. Ing. Peter Lariš: „Našou povinnosťou je v rámci svojich možností vytvoriť čo najdôstojnejšie podmienky spomínania na zosnulých na miestach posledného odpočinku,“

Centrálny cintorín na Ulici 17. novembra v týchto dňoch prešiel stavebnými úpravami hlavne v časti oplotenia. Opravila sa vrchná časť oplotenia, šlo o havarijnú situáciu a hrozilo poškodenie hrobov v jeho blízkosti.

Mestský podnik v týchto dňoch zabezpečil viac veľkoobjemových kontajnerov v okolí cintorínov. Počas Sviatku všetkých svätých bude v Čadci posilnená aj hliadková služba mestskej polície, ktorá bude zameraná na kontrolnú činnosť v blízkosti cintorínov, na eliminovanie prejavov vandalizmu, prípadne narúšania verejného poriadku a samozrejme aj na usmerňovanie vodičov motorových vozidiel, ako spoľahlivo a bezpečne zaparkovať v blízkosti cintorínov v meste Čadca. Počas sviatkov bude k dispozícií na cintoríne nepretržitá služba správcu cintorína.

Cintoríny v meste Čadca sú vybavené aj sviečkovými automatmi

Príbuzní si už nemusia nosiť náplne do kahancov a sviečky z domu, kúpia ich priamo v areáli posledného odpočinku svojich blízkych. Cena kahanca predávaná v automate stojí 1 €.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk