Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Mesto Čadca spríjemnilo deťom letné chvíle

Publikované: 23. 08. 2012 13:21

V dňoch 14. – 16. augusta pripravilo mesto Čadca bohatý prázdninový program pre 21 detí   z mesta Čadca vo veku od 7 do 13 rokov. V rámci pohybových a vzdelávacích aktivít bolo hlavným cieľom, aby deti plnohodnotne strávili voľný čas počas  niekoľkých prázdninových dní. Počas tábora deti  navštívili a spoznávali okolie nášho regiónu a okrem bohatého programu  mali zabezpečenú aj celodennú stravu s pitným režimom. Kompletný program pre deti vytvorili pracovníci mesta Čadca a pozostával z návštevy hradu Strečno, kde deti  absolvovali prehliadku hradu s odborným výkladom. Vystúpili až na vyhliadkovú vežu, z ktorej sa im naskytol nádherný pohľad na široké okolie. Následne sa zúčastnili  splavenia rieky Váh na pltiach. Deti so zatajeným dychom počúvali históriu pltníctva podanú humorne aj vážne. Sami si vyskúšali prácu pltníka s veslom v ruke. Program pokračoval na Ranči pri Žiline, kde si deti pozreli minizoo, tie odvážnejšie vyskúšali aj jazdu na poníkoch alebo koňoch. Príjemné chvíle plné pohybu a smiechu strávili potom na detskom ihrisku, kde využili detský kolotoč, trampolínu, hojdačky, preliezačky a iné detské atrakcie.

Nemenej zaujímavá pre deti bola návšteva plavárne v Čadci. Zdatnejší plavci si zdokonalili svoje plavecké zručnosti a tí menej zdatní sa aspoň osmelili vkročiť do vody a vyšantiť sa. Pohyb vo vode sa zapáčil aj takým deťom, ktoré sa vody báli a nepoznali tento  pocit voľnosti. V ďalšej časti dňa sa deti oboznámili s prácou Mestskej polície Mesta Čadca, mestskí policajti ich upozornili na rôzne nástrahy okolia a súčasne aj formy sebaobrany.

Z vyjadrenia detí aj ich rodičov je zrejmé, že deti strávili v rámci tohto projektu spoločne príjemné chvíle, nenudili sa a predovšetkým nadviazali nové priateľstvá. Všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k uspokojivému priebehu tohto tábora, srdečne ďakujeme.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk