Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Mesto sa zobúdza do jarnej atmosféry. Na programe dňa je čistenie ulíc a ich skrášlenie.

Publikované: 18. 04. 2016 09:30

Čadčania si zvykli na to, že už od čias nástupu primátora Milana Guru sa  v centrálnej mestskej zóne a v jej okolí objaví  začiatkom  jari  nová kvetinová výzdoba.   Aj túto sezónu, keď sa z regiónu definitívne  vytratí hrozba prízemných mrazov,  nebude tomu inak.

Tuje, begónie, muškáty skrášlia prostredie na približne 80 –tich stĺpoch verejného osvetlenia, osviežia  prostredie  v 200 kvetináčoch umiestnených v okolí prašných komunikácii .

Smutno nebude ani pred mestským úradom, kde sa už ako každú sezónu vytvorí nové srdce pre Čadcu z okrasných kvetín.  Zvyknú ho vysádzať  od poslednej veternej kalamity, ktorá vyvrátila pred úradom veľký tuhý smrek. Čadčanom slúžil i ako vianočný stromček. Mesto sa ho rozhodlo nahradiť  srdcom z kvetín.

Čerešňová aleja

Mesto chystá pre Čadčanov milé prekvapenie. Plánuje vysadiť čerešňovú aleju - v priestoroch  parku pri Kysuci. Do novej zelenej dominanty plánuje investovať približne  10 tisíc eur,  v týchto dňoch  radnica  vyberá dodávateľa.

Skrášlenia prostredia  novou kvetinovou výzdobou sa dočká i Palárikovo námestie  - malo by to byť pýchou mesta. Každá zelené kvetinka, strom, krík  sú príjemným osviežením hlavne počas horúceho leta.  Zjemňuje dopad horúcich lúčov a prašného prostredia.

Po zime na cestách s metlou v ruke

Obyvatelia mesta si už mohli všimnúť, že z viacerých komunikácii  zmizli kamienky a prach. Pracovníci Mestského podniku služieb  v Čadci sa pustili do čistenia ulíc a komunikácii . Pekne postupne, podľa priorít.

Najprv  centrum a potom  blízke okolie.  Najprv sú v nasadení verejnoprospešní pracovníci, ktorí čistia ulice ručne, po nich dočisťujú  ulice  stroje.

Podľa vyjadrenia šéfa mestského podniku Petra Lariša, ak ostane čas a voľné kapacity, plánujú vyčistiť aj ulice prímestských  častí.

Povinnou jarnou rutinou je čistenie pieskovísk a detských ihrísk. Je to povinnou súčasťou jarného upratovania.  Pracovníci mestského podniku dezinfikujú  okolie  detských priestranstiev, opravujú mobiliár.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk