Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Mesto vyhlásilo mimoriadnu situáciu

Publikované: 22. 10. 2015 13:15

Stav Horelického mosta, ktorý je dlhodobo v havarijnom stave, dospel do  vážneho štádia.  Prevádzku cez komunikáciu  obmedzujú a chystajú jej definitívnu uzáveru.   V prvom kroku  radnica v spolupráci s radom zainteresovaných úradov a inštitúcii rozhodlo, že  po objekte už nebudú môcť jazdiť vozidlá z nebezpečným nákladnom, neskoršie i tranzitná kamiónová doprava.

Horelický most je kľúčovou trasou do centra Čadce, je súčasťou medzinárodného ťahu do Česka a Poľska, komunikáciou medzi Žilinou a Čadcou. Situácia preto sťažuje život obyvateľom i a komplikuje každodennosť v meste. Stav je ale vážny a kompetentní dospeli k rozhodnutiu situáciu definitívne vyriešiť.

Kým most zatvoria, zodpovední musia pripraviť vhodné obchádzkové trasy, tak aby bola Čadca prejazdná.  Do centra vedie už len tunel Horelica, ktorý kapacitne nestačí a v prípade nehôd by neexistovala náhradná  komunikácia.

Čo treba všetko urobiť?  Opraviť Bukovský most – vymeniť drevené laty, spriechodniť železničné priecestie na ulici A. Hlinku, upraviť cestu U Capkov, ktorá bude slúžiť predovšetkým záchranným zložkám a  dobudovať cestu Bukov – Podzávoz.

Opravu mosta pôvodne plánovali až po dokončení diaľnice D3.  Umožní odkloniť tranzitnú dopravu z mesta. Podľa posledných informácii  majú úsek Čadca, Bukov – Svrčinovec začať stavať budúci rok s termínom dokončenia v roku 2019. Stav mosta však už nestrpí odklad, hrozí, že sa zrúti. Jeho stav každodenne monitorujú.

Primátor Milan Gura: „Som rád, že sa nám podarilo v ťažkej situácii nájsť riešenie ohľadom pripravovaných obchádzkových trás. Rokovania s odborníkmi neboli jednoduché. Najmä sprejazdnenie železničného priecestia na ul. Andreja Hlinku je dobrá správa. Som si vedomý, že to nebude pre nás všetkých v Čadci ľahké. Doprava na Kysuciach ako i v celom Žilinskom kraji je veľmi komplikovaná. Prosím preto občanov o ohľaduplnosť a veľkú dávku trpezlivosť pri prípadných zdržaniach, ktoré však nijako nedokážeme ovplyvniť. Situáciu musíme definitívne vyriešiť."

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk