Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Mesto zabojuje o europeniaze na zväčšenie priestorov Materskej školy na Kýčerke

Publikované: 16. 03. 2017 12:00

Ak vyjde plán mesta a radnici sa podarí získať 700 tisíc eur z Európskej únie na prebudovanie Materskej školy SNP, radnica môže dať príkaz  na rozšírenie zariadenia o dve celé triedy, čo znamená, že bude môcť prijať do materskej školy  o ďalších  35 detí viac. Súčasná kapacita zariadenia je 186 detí.

Rodičom na sídlisku Kýčerka sa tak definitívne zlepší prístup a šanca umiestniť svoje dieťa v predškolskom zariadení.

V rámci projektu chce radnica nadstaviť jeden z pavilónov o jedno podlažie, vybudovať úplne novú tretiu budovu, kde by našli svoje miesto ďalšie dve triedy, umyváreň so sociálnym zariadením, šatne a zázemie pre personál zariadenia.

Všetky budovy teda pavilón 1 a pavilón 2, plus hospodárska budova chce mesto zatepliť, aby spĺňali najvyššiu energetickú náročnosť a teda,  aby predškolské zariadenie mohlo čo  najviac šetriť na energiách.

Súčasťou rekonštrukcie by mala byť i výstavba dopravného i detského ihriska. Celový projekt by sa mal pohybovať v sume do 700 tisíc eur, pričom mesto prispeje sumou 35 tisíc eur ako spoluúčasť.

To, či Čadca uspeje v rámci súťaže so svojou žiadosťou sa dozvieme tesne pred začiatkom letných prázdnin. Žiadosti hodnotia a vyberajú v rámci dvoch hodnotiacich kôl na úrade Žilinského samosprávneho kraja a Ministerstve pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Mestu sa už  v minulosti podarilo zrekonštruovať Materskú  školu na ulici Jánka Kráľa. Takmer tridsaťročnú budovu „zdobili“ staré okná, ktoré  prepúšťali zimu.  Do tried prefukovalo a na platbách  za energie  sa  šetriť moc nedalo.

Rekonštrukciou sa podarilo vybudovať útulnejšie prostredie.  Staré zdvojené okenice, nevyhovujúce požadovaným tepelným vlastnostiam nahradili nové plastové s dvojsklom.

Rekonštrukcia stála 122 tisíc eur.  Sumou 14 tisíc eur prispelo na obnovu Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Čadca má 7 predškolských zariadení, ktoré sa starajú o takmer 750 predškolákov.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk