Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Mestský park opäť o niečo krajší

Publikované: 11. 11. 2015 14:30

Jedno z najkrajších miest v Čadci je určite park na Hviezdoslavovej ulici. Mnohí ľudia sem chodia tráviť svoj voľný čas, načerpať nové sily a započala tu nejedná láska... Mesto Čadca to dobre vie a robí všetko preto, aby bol park naďalej miestom, miestom výnimočným pre všetkých Čadčanov.

Pred niekoľkými dňami dostal park nový nádych. Pracovníci referátu životného prostredia MsÚ tu vysadili tri nové stromčeky - konkrétne to boli dva javory a jedna jarabina. Poslednou obhliadkou sa totiž zistilo, že niektoré stromčeky, ktoré darovala mestu v roku 2012 čadčianska rodáčka Mária Bátorová, sa neuchytili a vyschli. Reakcia na seba nenechala dlho čakať. Pracovníci referátu vysúkali rukávy a v spolupráci s mestským podnikom služieb sa pustili do práce. Výsledok ste si už v rámci prechádzky určite mnohí všimli. Iniciátor tejto akcie bola vedúca referátu Emília Ďuranová. Veríme, že stromčeky sa uchytia a o niekoľko rokov budú patriť medzi dominanty nášho parku.

Počas výsadby sa pracovníci stretli aj s neduhom tejto spoločnosti - vandalizmom. Terčom útoku sa stala krásna drevená lavička. Nevedno kto o ňu roztrieskal hrubé sklo a následne ho nechal pohodené. Mesto rýchlo reagovalo a o chvíľu bol priestor vyčistený. Veľké šťastie, že sa nikomu nič nestalo, pretože toto miesto vo veľkom navštevujú mamy so svojimi detičkami. Je namieste sa pýtať, čo vedie niekoho k tomu, že ničí mestský majetok. Na jednej strane je snaha mesta ponúkať čo najlepšie služby svojím občanom, na strane druhej náklady na odstránenie škôd, ktoré môžu byť použité inde, napr. na výstavbu detských ihrísk.

Výsadba drevín je prvou etapou celkovej revitalizácie parku. Veľmi vydareným sa ukázal krok mesta osadiť v parku sochy z rezbárskych sympózií. Veď obdivovať ich prichádzajú aj ľudia z desiatky kilometrov vzdialených miest. A plány mesta týmto nekončia, v budúcnosti sa tu plánujú ďalšie zaujímavé veci...

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk