Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Mestu Čadca došla trpezlivosť s nezodpovednými vlastníkmi pozemkov

Publikované: 30. 07. 2012 09:21

Veľká časť´ pozemkov v centre Čadce je v súkromných rukách. Tak je tomu aj s pozemkom pred Lipou, vedľa Domu kultúry v Čadci. Tento lukratívny pozemok bol predaný bývalým vedením a dnes je v očiach občanov opätovne. Teraz už nie pre spôsob predaja, ale pre to v akom stave sa nachádza.

O jeho kosenie a úpravu sa musí starať vlastník. Neustále sťažnosti obyvateľov a kritika dohnala primátora k tomu, že vydal príkaz na jeho upratanie. "Aj napriek viacerým výzvam zo strany mesta, vlastník nereagoval a pozemok bol v zlom stave. Okrem veľkej trávy boli na ňom kopy suchých konárov a vývratov ešte zo smršte, ktorá zasiahla Čadcu pred vyše rokom. Plocha sa začala podobať na smetisko. Preto som sa rozhodol vydať príkaz Mestskému podniku služieb Čadca, aby urobil nápravu, pozemok upratal a následne vyfakturoval dané práce vlastníkovi. Do budúcnosti bude treba upraviť VZN a prísnejšie pokutovať takto nezodpovedných majiteľov pozemkov v centre mesta.,,

Pokyn primátora Milana Guru na úpravu a zveľadenie súkromného pozemku, pripomínajúcu lúku v centre mesta, neostal nepovšimnutý. Riešenie mesta ide príkladom aj pre iné subjekty, ktoré môžu voči nezodpovedným majiteľom zakročiť.

K dnešnému dňu je pozemok uprataný, ale mesto sa nemôže  starať o majetok súkromných osôb a firiem, preto sa intenzívne pracuje na príprave VZN, ktoré by problematiku dokázalo riešiť.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk