Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Mestu sa podarilo vyriešiť niekoľkoročný problém. Dosiahlo poriadok na Malej ulici.

Publikované: 16. 10. 2013 10:30

Situácia už bola neúnosná. Z uličky v centre mesta neďaleko Palárikovej ulice sa stalo takmer smetisko. Mnohí obyvatelia a firmy si priestor zamenili za bezplatný zberný dvor a vyvážali tam odpad. Zápach, neporiadok, odpadky ležiace vedľa smetných nádob, chýbali už len hlodavce. Situáciu sa podarilo vyriešiť, keď pohotovo a razantne zasiahol referát životného prostredia.

„Týždne a mesiace sme chodili a skúmali, odkiaľ odpad pochádza. Nahliadali sme do nádob i vedľa nich a dávali na expertízu zbytky z odpadkov, aby sme zistili ich pôvod. Bez výsledku.Vtedy sme si povedali ... a dosť,“ zverila sa nám vedúca referátu Emília Ďuranová.

Mesto siahlo po razantnom kroku, Mestský podnik Čadca do špendlíka vyčistil a pozametal ulicu, zrušili stojisko s nádobami a odstránil neidentické smetné koše. Majitelia prevádzok dostali upozornenie.

Malá ulica

Nad čistotou budú dohliadať kamery

Na Malej ulici platí nový režim. Odpady z nádob vyváža mestský podnik v dohodnutých dňoch, vždy o 10-tej hodine. Po tomto čase musia majitelia prevádzok opäť smetné koše schovať tak, aby neboli viditeľné a prístupné na verejnom priestranstve a nelákali k novému hromadeniu odpadkov. Ak tak majitelia prevádzok neurobia, čaká ich mastná pokuta. Ulicu neustále monitoruje mestská polícia, v blízkom čase nainštaluje mesto na túto ulicu kamery, ktoré budú priestor sledovať nepretržite.

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo zlikvidovať niekoľkoročný problém. Záleží mi na tom, aby Čadca bola príjemným a útulným mestom a bez čistoty a poriadku to v uliciach nejde. Malá ulica nebola pre nás dobrou vizitkou a ja verím, že sa nám momentálny stav podarí udržať. Plánovaný nákup kamier by to mal garantovať,“ povedal primátor Milan Gura.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk