Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Mikuláš v Čadci myslel na všetkých

Publikované: 13. 12. 2016 10:15

Nedočkavé detí na Matičnom námestí v Čadci privítali 5. decembra v podvečerných hodinách spolu s primátorom mesta Čadca Milanom Gurom vzácneho hosťa.  Sv. Mikuláš zavítal do nášho mesta na krásne vyzdobenom koči s konským záprahom, samozrejme, nechýbali čerti a anjeli. Spoločne porozdávali všetkým deťom sladkosti. O krásny kultúrny program sa postarali žiaci a učitelia z CVČ Čadca, ZUŠ M. R. Štefánika, ZUŠ J. Potočára, členovia DFS Kelčovan, DS EVA a zamestnanci Domu kultúry v Čadci. Účinkujúci sa predstavili v zaujímavých tanečných choreografiách, zaspievali známe koledy a vianočné piesne. Súčasťou programu bolo aj slávnostné rozsvietenie vianočného stromčeka pred domom kultúry, z čoho mali najväčšiu radosť tie najmenšie detičky. V tento slávnostný deň boli otvorené aj trhy na námestí pri Palárikovom dome, kde pre deti čakalo ďalšie prekvapenie – živé ovečky pri drevenom Betleheme. Atmosféru aj na tomto námestíčku dotváral rozsvietený snehuliak a  vianočný stromček.

Mikulášska nádielka pokračovala 6. decembra v Dome kultúry, kde Mikuláš s primátorom obdaril sladkosťami malých drobcov z materského centra, ktoré pracuje pri CVČ v Čadci.

Primátor mesta Čadca Milan Gura nezabudol ani na seniorov a 7. decembra navštívil so sladkosťami všetky zariadenia pre seniorov na území nášho mesta. S našimi staršími spoluobčanmi primátor zaspomínal na staré časy ich mladosti a poprial im krásny adventný a vianočný čas.

Príjemná predvianočná atmosféra v meste vliala kúsok tichej radosti do sŕdc každého, kto sa aspoň na chvíľu pristavil.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk