Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Mikuláš zavíta do mesta 6. decembra

Publikované: 05. 12. 2017 09:10

Vianoce sú už tradične najkrajšími a najemotívnejšími sviatkami roka. Zažívame mnohé krásne momenty so svojimi najbližšími a priateľmi, otvárame sa kráse všedných i sviatočných dní i novým zážitkom. A práve v tomto duchu pripravilo Mesto Čadca a Dom kultúry v Čadci v spolupráci so svojimi partnermi už 27. cyklus Kysucké Vianoce v Čadci – rôzne tematické kultúrne i športové podujatia, koncerty, filmové predstavenia, folklórne vystúpenia, výstavy a ďalšie zaujímavé aktivity. Veríme, že vás zaujmú, potešia a spríjemnia vám predvianočný i vianočný čas.

Vianoce v Čadci odštartujú 6. decembra o 15.30 hod. očakávaným príchodom Mikuláša, aby všetky deti, ktoré zavítajú na Matičné námestie obdaroval sladkosťami. V tento deň sa v meste rozsvieti vianočná výzdoba a živým ruchom ožije aj areál pri Palárikovom dome, kde opätovne zažiari vianočný strom a beťársky snehuliak. Nájdete tu aj vyrezávaný drevený betlehem a živé ovečky (6. 12. od 15.00 do 18.00 hod.). V ponuke budú tiež chutné jedlá a nápoje. Služby v areáli budú návštevníkom k dispozícii od 6. 12. do 5. 1. s výnimkou 24., 25. a 31. 12. a 1. 1. 2018.

10. decembra o 16.00 hod. vás pozývame do Domu kultúry na koncert nádherných melódií spätých s Vianocami, ktorými sa preslávili hudobní majstri W. A. Mozart, A. Vivaldi a J. Haydn. Mozartove Vianoce zaznejú v podaní kvarteta vynikajúcich hudobníkov – členov ŠKO Žilina, ktorí účinkujú pod názvom Kráľovské sláčiky. Popri už uvedených majstrovských dielach zaznejú aj rôzne úpravy vianočných kolied. Vstup na koncert je voľný.

Tradičný Vianočný benefičný koncert, počas ktorého sa predstavia členovia DFS Kelčovan, FS Kysučan a poprední kysuckí hudobníci, sa bude v tomto roku niesť v ľudovom duchu. Na programe je v nedeľu 17. decembra o 16.00 hod. v centrálnom kostole sv. Bartolomeja.

Vianočné koncerty si pre vás pripravili aj žiaci a pedagógovia oboch našich základných umeleckých škôl (11. a 18. 12.). Tieto koncerty sa vždy tešia veľkému záujmu, radi ich navštevujú nielen rodičia a príbuzní detí, ktoré sa v nich prezentujú, ale aj my všetci, ktorí máme radi neopakovateľnosť a spontánnosť detského prejavu a fandíme mladým talentom.

DFS Kelčovan poteší milovníkov tradičného zvykoslovia a ľudovej hudby aj 19. decembra o 15.30 hod. Veríme, že chutiť Vám bude aj kapustnica, na ktorú vás opätovne pozýva primátor Milan Gura (21. 12.) i tradičné zabíjačkové dobroty, ktoré obohatia gastronomickú ponuku v rámci Vianočných remeselných trhov na Matičnom námestí (14. – 15. 12.). Na svoje si prídu aj športovci – plavci i futbalisti. 16. decembra ste pozvaní na plaváreň, kde najmä na deti čaká množstvo zábavných hier a aktivít a 28. 12. sa v športovej hale Pratex uskutoční atraktívny Štefanský pohár a Memoriál M. Piteľa, na ktorý opäť zavítajú mnohí zaujímaví hostia. 31. decembra sa na Matičnom námestí spoločne s kapelou Veľký dom rozlúčime so starým rokom a ohňostrojom privítame rok 2018.

Vianočný cyklus slávnostne uzavrie Novoročný trojkráľový koncert (6. 1. 2018), v rámci ktorého sa pod dirigentskom taktovkou Karola Kevického a Enrica Volpe predstavia Kysucký komorný orchester a mnohí skvelí domáci i zahraniční sólisti – Antónia a Jozef Gráfovci, Radka Weisháb, Stanislav Palúch ml., Adam Marec, Ľubomír Kizek a ďalší. Na podujatí budú odovzdané aj ocenenia Osobnosť Kysúc za rok 2017. Počas koncertu si pripomenieme aj významné výročie –  240 rokov od udelenia mestských výsad nášmu mestu cisárovnou Máriou Teréziou (9. 1. 1778).

Širokú verejnosť pozývame do mestskej galérie na jedinečnú výstavu nazvanú V rodnom hniezde, ktorá ponúka na obdiv plastiky i obrazy mladého talentovaného sochára Ondreja 4. Zimku. Výstava bude prístupná do 2.februára 2018. Vstup je voľný.

Dom kultúry pripravil na sviatočné obdobie tradičnú výstavu Deti a Vianoce. Výstava detských výtvarných prác, ktoré nás každoročne nadchnú a okúzlia svojou originalitou a nápaditosťou, sa koná 14. 12. a potrvá do 15. januára budúceho roka.

V predvianočnom čase sa počas niektorých vybraných podujatí a koncertov uskutoční dobrovoľná charitatívna zbierka na podporu činnosti OZ Stružielka v Čadci, ktoré sa prostredníctvom estetických aktivít a tvorivých dielní venuje zdravotne postihnutým deťom. Zbierka sa koná pod záštitou p. Evy Gurovej, manželky primátora. Ak sa rozhodnete prispieť, vopred vám ďakujeme.

Srdečne vás pozývame a veríme, že s nami strávite krásne sviatočné chvíle plné radosti, nezabudnuteľných zážitkov a príjemnej rodinnej pohody.

Plagát k podujatiu

Prílohy na stiahnutie

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk