Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Mládežnícky parlament sa zoznámil s IUVENTOU

Publikované: 15. 11. 2013 09:40

Členovia mládežníckeho parlamentu vo štvrtok 24. 10. využili možnosť stretnutia s pracovníkmi Slovenského inštitútu mládeže IUVENTA. Toto stretnutie iniciovala Mgr. Mária Krkošková, PhD., ktorá pracuje ako regionálna odborná riešiteľka pre tvorbu tematických centier mládeže pre Žilinský kraj. Spoločne s ňou nám o svojej práci prišiel porozprávať aj jej kolega, Mgr. Radovan Klieštik.  Stretnutie bolo veľmi inšpiratívne a motivujúce. Členovia MPMCA sa dozvedeli množstvo informácii o možnostiach zapojenia mládeže do rôznych projektov, ktoré realizuje IUVENTA.
Slovenský inštitút mládeže je štátna inštitúcia, priamo riadená Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR. Cieľom aktivít je implementácia štátnej politiky voči deťom a mládeži. IUVENTA sa venuje práci s mládežou mimo školy a predovšetkým mládežníckej politike. Práve preto bolo veľmi vítané, aby sa jej zamestnanci stretli s našimi členmi.
Stretnutie sa konalo na Mestskom úrade v Čadci a prebiehalo v priateľskej atmosfére. Naši hostia veľmi ocenili spoluprácu mládežníkov so zamestnancami Mestského úradu.
Členovia sa dozvedeli o projektoch KomPrax, či Praktik. Tieto projekty majú mládeži pomôcť pri plánovaní vlastných projektov, ktoré sú realizované v našom regióne. Sú to predovšetkým záujmové akcie pre deti a mládež v čase mimo školy. Je to tiež možnosť, ako naučiť mládežníckych lídrov vypracovať vlastné projekty, naučiť ich získať potrebné financie a v neposlednom rade im ukázať, ako správne komunikovať s mladými ľuďmi v ich meste.
Na druhej strane IUVENTA podporuje medzinárodné stretnutia mládeže, či kultúrne výmeny. Jej práca sa neobmedzuje len na územie Slovenska, ale celej Európskej únie. Členovia nášho mládežníckeho parlamentu tak majú možnosť organizovať a zúčastňovať sa rôznych medzinárodných ciest a stretnutí.
Okrem pracovníkov IUVENTY sa nášho stretnutia zúčastnila aj srž. Mgr. Marcela Voreková, ktorá spolupracuje už roky s mládežou v našom meste. Navrhla členom MPMCA možnosť spolupráce pri ďalších projektoch Mestskej polície.
MPMCA tak získal množstvo cenných informácii, ktoré budú veľmi nápomocné pri jeho práci pre naše mesto. Dúfame, že v spolupráci s Mestskou políciou, Mestským úradom a Slovenským inštitútom mládeže dosiahneme množstvo úspechov a splníme všetky naše vytýčené ciele v oblasti pomoci mládeži v meste Čadca.

Michaela Lašová - predsedníčka mládežníckeho parlamentu mesta Čadca

http://www.mestocadca.sk/mladeznicky-parlament-mesta-cadca.html

 

 

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk