Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Na čadčianskom sídlisku pribudnú ďalšie miesta na parkovanie

Publikované: 09. 11. 2017 14:15

Radnica rozbehla ďalšie stavebné práce, ktoré zabezpečia obyvateľom Kyčerky lepšie podmienky na parkovanie. Statická doprava je takmer v každom meste často na hranici únosnosti a predstavitelia samospráv musia premýšľať o tom ako veci, čo najrýchlejšie zlepšiť.

V Čadci začali s úpravami jestvujúcich parkovacích plôch, tentokrát na Chalupkovej ulici.  Označujú parkovacie miesta, podľa stanovených zákonných noriem, čo o málo vylepší situáciu s parkovaním. O čo presne ide? Doteraz si parkovacie miesta  značili  samotní obyvatelia – prenajímatelia parkovacieho miesta. To sa ale neosvedčilo. Čiary a rozmery parkovacích miest boli širšie.  Zákon predpisuje plochu na parkovanie v šírke 240 cm, realita je však taká,  že označené miesto má  260 cm. Tým sa samozrejme znižuje počet parkovacích plôch na sídliskách.

Mesto sa preto rozhodlo zobrať veci do vlastných rúk.  Radnica vypočítala, na základe skúseností z Hurbanovej ulice (kde mestský podnik vyznačil parkovacie plochy v zákonných rozmeroch), že na 50 tich - parkovacích miestach dokáže týmto opatrením získať  ďalšie 2-3 parkovacie miesta.

Chalupkova ulica je na Kýčerke kritickou lokalitou. Autá tu parkujú kde sa dá.  Územie potrebuje zmenu, a preto sa dnes na mieste horlivo pracuje. Podľa riaditeľa mestského podniku služieb Petra Lariša, s prácami chceli začať skôr. Brzdil ich však iný – rovnako dôležitý projekt podzemných smetných kontajnerov, ktoré bolo treba zapustiť do zeme.  Súčasťou stavebných prác je aj úprava zvislých dopravných značiek na parkovacích miestach. Označenie parkovacieho miesta tabuľkou s poznávacou značkou auta (ŠPZ) bude po novom jednotné z hľadiska vizuálu. Ďalšou zmenou je aj to, že prenajaté parkovacie miesta nebudú označované každé zvlášť osobitým zvislým značením, ale jedna zvislá dopravná  značka bude slúžiť na označenie viacerých parkovacích miest v rade.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk