Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Na mestskom úrade zasadla Organizácia spojených národov

Publikované: 22. 04. 2015 10:45

ČadMUN alebo tiež modelové zasadnutie Organizácie spojených národov sa už úspešne po šiestykrát  stáva neodmysliteľnou  udalosťou v školskom kalendári podujatí Gymnázia J.M.Hurbana v Čadci. Deň, kedy rifle a tenisky vystriedajú obleky, kostýmy či topánky na podpätkoch, aj toto bol ČadMUN 2015 na Mestskom úrade v Čadci.

Tento rok malo zasadnutie premiéru vo veľkej zasadečke. Počas zasadnutia študenti gymnázia hostili okem vedenia školy aj vedúciho odboru školstva Obvodného úradu v Žiline  Ing. Viliam Rojko, vedúcu oddelenia odborných a metodických činností RNDr. Dana Čuláková, PhD.  a primátora Ing. Milana Gura.

Niekoľko týždňové prípravy vyvrcholili vo štvrtok, 16. apríla, kedy sa zišlo 50 študentov tretieho, štvrtého a piateho ročníka, spolu so študentmi z českého gymnázia a poľského Gymnázia v Českom Tešíne, v podobe delegátov 18 krajín sveta, odhodlaných čeliť problematike ľudských práv.  V dvoch rokovacích kolách došlo k ostrým výmenám názorov na témy: Rovnosť pohlaví, Náboženská tolerancia, Rasizmus, Obchod s bielym mäsom, cenzúra. Potrebná bola nielen znalosť problematiky krajiny, ale taktiež aj dostatočná slovná zásoba v anglickom jazyku a chuť vystúpiť z davu. Aj keď šlo len o modelové zasadnutie, myslíme, že mnohí študenti a ich argumenty by boli určite konkurencie schopné aj na pôde OSN.

Cieľom bolo dospieť k jednotnej rezolúcii, ktorá by zlepšila podmienky a kvalitu života v týchto krajinách. Napriek prvotným hádkam a nezhodám nakoniec dospeli k jednotnému záveru a ukončili zasadnutie odklepnutím rezolúcie.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk