Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Na Žarci pribudli zrekonštruované tenisové kurty

Publikované: 26. 08. 2015 12:00

Postaral sa o ne súkromný podnikateľ, ktorý si prenajal mestské pozemky a po rokoch ich nevyužívania (ako schátralých športovísk) ich zmenil na dôstojné prostredie. Mesto dalo súhlas k prenájmu pozemkov s podmienkou, že podnikateľ investuje do bývalých športovísk a zmení ich na prostredie slúžiace verejnosti.

Aj keď ide o komerčný projekt, podľa podnikateľa Petra Stančíka, prináša benefity, ktoré ocenia hlavne Čadčania  - športovci. Na Žarci dlho chýbali funkčné športoviská i tenisové kurty. Nadšenci museli behať za ním až do centra.  Dnes sú tu k dispozícii dve kompletné antuky.

Rekonštrukcia miesta postupovala pomerne rýchlo. Podnikateľ vymenil a obnovil povrch, siete, stĺpiky, skrášlil okolie,  pribudla nová „vodáreň“ na zavlažovanie plochy. Okolie chráni pletivo.

V rekonštrukcii priestoru by chcel Peter Stančík pokračovať.  Na svoje by si mohli prísť i volejbalisti, podnikateľ plánuje vybudovať beach volejbalové ihrisko.   Komerčný priestor by mal ponúkať komplexné služby s reštauráciou a občerstvením.

Na sídlisku Žarec pribudlo v týchto rokoch viacero verejných investícií s cieľom posilniť tému relaxu a oddychu predovšetkým najmenších obyvateľov. Pripomeňme dve nové ihriská, plus jedno na Kukučínovej ulici a prvé dopravné ihrisko v meste.

Komerčný projekt tenisových kurtov dopĺňa plán mesta postupne budovať oddychové zóny. Mesto preto vychádza v ústrety podobným zámerom, aby pomohlo zvyšovať  komfort bývania svojich obyvateľov.

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk