Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Na Žarci pribudli zrekonštruované tenisové kurty

Publikované: 26. 08. 2015 12:00

Postaral sa o ne súkromný podnikateľ, ktorý si prenajal mestské pozemky a po rokoch ich nevyužívania (ako schátralých športovísk) ich zmenil na dôstojné prostredie. Mesto dalo súhlas k prenájmu pozemkov s podmienkou, že podnikateľ investuje do bývalých športovísk a zmení ich na prostredie slúžiace verejnosti.

Aj keď ide o komerčný projekt, podľa podnikateľa Petra Stančíka, prináša benefity, ktoré ocenia hlavne Čadčania  - športovci. Na Žarci dlho chýbali funkčné športoviská i tenisové kurty. Nadšenci museli behať za ním až do centra.  Dnes sú tu k dispozícii dve kompletné antuky.

Rekonštrukcia miesta postupovala pomerne rýchlo. Podnikateľ vymenil a obnovil povrch, siete, stĺpiky, skrášlil okolie,  pribudla nová „vodáreň“ na zavlažovanie plochy. Okolie chráni pletivo.

V rekonštrukcii priestoru by chcel Peter Stančík pokračovať.  Na svoje by si mohli prísť i volejbalisti, podnikateľ plánuje vybudovať beach volejbalové ihrisko.   Komerčný priestor by mal ponúkať komplexné služby s reštauráciou a občerstvením.

Na sídlisku Žarec pribudlo v týchto rokoch viacero verejných investícií s cieľom posilniť tému relaxu a oddychu predovšetkým najmenších obyvateľov. Pripomeňme dve nové ihriská, plus jedno na Kukučínovej ulici a prvé dopravné ihrisko v meste.

Komerčný projekt tenisových kurtov dopĺňa plán mesta postupne budovať oddychové zóny. Mesto preto vychádza v ústrety podobným zámerom, aby pomohlo zvyšovať  komfort bývania svojich obyvateľov.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk