Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Najväčší veľtrh pracovných príležitostí Jobexpo 2013

Publikované: 08. 04. 2013 15:30

Lobo Jobexpo 2013Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny pre Vás už po tretí raz pripravuje najväčší veľtrh pracovných príležitostí  na Slovensku Veľtrh práce - Job Expo 2013. Tento krát aj v spojení s  XV. Medzinárodnou burzou práce a XXI. ročníkom výstavy Mladý tvorca.

JOBEXPO 2013 sa uskutoční v dňoch 18. – 19. apríla 2013 v priestoroch výstaviska Agrokomplex v Nitre, pod záštitou predsedu vlády SR, Roberta Fica, a ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera.

Na výstavnej ploche vyše 11 000 m2 ponúknu návštevníkom vyše 10.000 pracovných miest zamestnávatelia zo Slovenska aj zahraničia, spoločnosti ponúkajúce vzdelávanie, prípravu pre trh práce, kariérne poradenstvo, sprostredkovateľské agentúry, partneri siete EURES, ako aj európske inštitúcie, poskytujúce občanom poradenstvo a pomoc v širokom rozsahu od štúdia a prípravy na povolanie až po získanie zamestnania. Priamo na podujatí bude možné absolvovať pracovný pohovor a dohodnúť si nástup do zamestnania.

Vstup pre návštevníkov veľtrhu je tak ako aj v predchádzajúcich rokoch zdarma a jeho súčasťou bude takisto aj bohatý sprievodný program.

Na veľtrhu JOBEXPO 2013 si budú môcť návštevníci bezplatne otestovať svoje jazykové, počítačové a profesijné kvalifikačné predpoklady a zúčastniť sa prezentačných aktivít, seminárov a workshopov zameraných na témy: čo je najdôležitejšie pre získanie práce, ako osobnosť predurčuje voľbu povolania, ako zistiť svoje najvýraznejšie kvality, ako sa správne pripraviť na prijímací pohovor, ako správne napísať žiadosť o prijatie do zamestnania, motivačný list a životopis, ako uspieť na pracovnom pohovore, podnikanie ako alternatíva zamestnania, riešenie nezamestnanosti samozamestnaním, ako rozvíjať a riadiť vlastnú kariéru, ako si nájsť prácu v Európe, prepojenie škôl a trhu práce, očakávania škôl a možnosti zamestnávateľov.

Súčasťou veľtrhu JOBEXPO 2013 bude aj odborná panelová konferencia o trhu práce za účasti premiéra Roberta Fica, ministra práce, sociálnych vecí a rodiny, Jána Richtera, ministra hospodárstva Tomáša Malatinského, ministra pôdohospodárstva Ľubomíra Jahnátka, ministra školstva vedy, výskumu a športu Dušana Čaploviča  László Andora, komisára EK 
pre zamestnanosť a ďalších významných osobností politického a ekonomického života. Hlavnými témami konferencie budú podnikateľské prostredie a tvorba pracovných miest, prechod zo školy na trh práce, legislatívna podpora zamestnanosti a sociálna zodpovednosť podnikov 
na trhu práce.

Viac informácií o veľtrhu práce JOBEXPO 2013 nájdete aj 
na www.jobexpo.sk

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk