Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Nezamestnanosť naplno zasiahla aj Čadcu

Publikované: 23. 11. 2012 12:17

Pevné zdravie je určite základným kameňom, na ktorom môže človek stavať. Presviedčame sa o tom v televíznych reláciách, ktoré mapujú životy chorých ľudí, najmä ťažko postihnutých detí. Človeku až stisne srdce pri niektorých nešťastných osudoch a je nesmierne vďačný za svoje zdravé telo a myseľ. Keď však vypne televízor a pozrie sa do vlastnej reality, zistí, že ani ten jeho život nie je taký ružový.

Nezamestnanosť dnes mnohým nedá spávať. Situácia na trhu je taká nestabilná, že ani zamestnaní ľudia si nemôžu byť istí. Omnoho horšie sa však cítia ľudia, ktorí sa z jedného dňa na druhý ocitli pred dverami úradu práce, prípadne ho pravidelne navštevujú nejaký ten mesiac či rok. Poznáme to všetci, nekonečné rady a pomaly sa vlečúci čas, ktorý nás len núti rozmýšľať nad nepríjemnou situáciou, v ktorej sme sa ocitli. Mnohí sa za takýto život hanbia, hoci vedia, že si ho nezapríčinili vlastnou vinou. Dlhé hodiny v tichosti čakajú, aby si nakoniec mohli prezrieť takmer prázdny papier s voľnými pozíciami. Odchádzajú rovnako frustrovaní domov, aby mohli živoriť z biednej podpory do ďalšej návštevy.

Nezamestnanosť v našom meste sa zvýšila na 13,04 % a má tendenciu naďalej rásť. Prejaviť vôľu riešiť tento obrovský problém chce veľkú dávku odvahy. Primátor mesta Čadca sa nebojí a je odhodlaný proti nezamestnanosti bojovať. Doteraz mu zväzovala ruky najmä zlá finančná situácia mesta, ktoré stálo na pokraji bankrotu. Teraz sa už môže plnou mierou zapojiť do boja proti nezamestnanosti. Na tlačovej konferencii 16. 11. 2012 dokázal, že chuť a ochota pomôcť občanom ho neopustila.

O pár dní neskôr inicioval stretnutie s riaditeľom Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Čadci Ing. Miroslavom Marečkom, ktorý mu len potvrdil, aká je situácia v regióne alarmujúca, ale ochotne primátora v jeho zámeroch bojovať s nezamestnanosťou podporil. Budúci týždeň sa uskutoční prvé pracovné stretnutie s miestnymi zamestnávateľmi, ktoré by malo priniesť prvé konkrétne kroky smerujúce k riešeniam tohto problému.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk