Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Nové verejné osvetlenie – pýcha mesta

Publikované: 24. 04. 2015 12:45

Už minulý rok sa mesto Čadca pustilo do odvážneho plánu. Spustilo komplexnú rekonštrukciu staručkého a veľmi neekonomického verejného osvetlenia. V prvej fáze bola komplexne zrekonštruovaná oblasť sídliska Kýčerka, Martinkovho potoku a Sídliska III. Popri tom sa v tomto období zrekonštruovalo aj centrum mesta, Jesenského ulica a veľká časť Palárikovej ulice. Rozdiel je neskutočný. Nové svietidlá vynikajúco osvetľujú samotné cesty a chodníky. Nie ako v minulosti, že bolo vidno len svietidlá, ale osvetľujúci efekt bol takmer nulový.

Prvou etapou rekonštrukcia samozrejme nekončí. Momentálne začalo fungovať nové osvetlenie aj na sídlisku Žarec. Podľa ohlasov obyvateľov tohto sídliska je spokojnosť veľmi vysoká. Nové osvetlenie nielenže zvyšuje kvalitu bývania, ale výrazne zvyšuje bezpečnosť v našom meste.

Ani Horelicu neobišla druhá fáza rekonštrukcie. Popri hlavnej ceste naprieč celou Horelicou je kompletne nové verejné osvetlenie. Postupne sa vymieňajú svietidlá aj v jednotlivých lokalitách tejto prímestskej časti.

V ďalšej etape bude dokončený celý projekt a celá Čadca bude osvetlená najnovším LED osvetlením.

Skúmali sme, koľko je miest v Európe, ktoré majú každý jeden svetelný bod osadený LED technológiou. Z najväčšou pravdepodobnosťou bude práve Mesto Čadca prvým mestom v Európe, ktoré bude kompletne osvetlené touto efektívnou a ekonomickou technológiou. Takže skutočne, máme byť na čo spoločne hrdí.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk