Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Oheň na Matičnom námestí

Publikované: 24. 06. 2014 09:44

Celú sobotu vládla na Matičnom námestí skvelá atmosféra. Množstvo ľudí prišlo už doobeda pred desiatou hodinou, aby si vychutnali 40. Ročník Kysuckého maratónu. Pred pódiom na námestí sa predstavili Čadčianske mažoretky a SMT JOJA. O hudobnú produkciu sa postarala skupina Crown Band. Maratón bol ukončený tombolou so skvelými cenami. V čase tomboly už bola v plnom prúde súťaž v pečení pravých kysuckých polesníkov a taktiež súťaž vo varení kotlíkového gulášu. Množstvo návštevníkov malo možnosť sledovať priamo pri pečení a varení tímy, ktoré dali do súťaže svoje najlepšie schopnosti a cit. Súťaž v pečení polesníkov dokonca oslovila aj redaktorov televízie Markíza. Reportáž sa dostala do hlavného spravodajstva tejto televízie. V pečení polesníkov súťažili tri tímy a o titul najlepšieho gulášu súťažilo až osem tímov.

Pred 18.00  hod. začalo skvelé vystúpenie folklórneho súboru Kysučan. Ich program vyvrcholil slávnostným zapálením jánskej vatry, ktorú zapálil primátor, Ing. Milan Gura. O skvelú atmosféru sa postarali aj skupiny Polaris a Veľký dom.

Najlepší polesník sa podarilo upiecť tímu Pyroreja. Na druhom mieste bol tím Královci a na treťom bol tím Bleskovky.

Najlepší guláš sa podarilo tento rok uvariť tímu Medvedi z Oščadnice. Na druhom mieste sa umiestnil tím, ktorý neobhájil minuloročné víťazstvo, bol to tím mesta Čadca. A na treťom mieste sa umiestnil tím Mládežnického parlamentu mesta Čadca.

Porota bola v zložení: Ing. František Prívara, Ing. Anna Zbojanová, Ing. Jozef Babuliak, Michaela Beláková. Pri hodnotení porota netušila, ktorý guláš ochutnáva.

Milan Gura: „Som nesmierne rád, že sa nám darí spájať ľudí a tradície. Dnešný deň len podčiarkol, že cesta, ktorú sme si na začiatku zvolili bola správna“.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk