Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Organizácia cestovného ruchu Kysuce

Publikované: 24. 04. 2012 08:08

Nová forma podpory cestovného ruchu na Slovensku – združenia obcí a podnikateľov so štátnou dotáciou.

V decembri minulého roku vstúpil do platnosti nový zákon č. 91/2010 o podpore cestovného ruchu, v ktorom štát nie len definoval pojmy manažmentu cestovného ruchu, ale aj určil podmienky rozvoja tejto oblasti v samostatných regiónoch a tak na celom Slovensku. Hneď od začiatku účinnosti zákona sa v jednotlivých regiónoch – destináciach cestovného ruchu, aktivovali a založili oblastné organizácie cestovného ruchu. Sú to združenia miest, obcí a na ich území pôsobiacich podnikateľov, ktorí poskytujú služby v cestovnom ruchu, najmä penzióny, hotely,  reštauračné zariadenia a lyžiarske vleky. Aj naše obce využili túto možnosť a založili spolok s názvom Organizácia cestovného ruchu Kysuce. Zakladajúcimi členmi sú mesto Čadca, obce Makov, Oščadnica, Skalité a Vysoká nad Kysucou a 7 podnikateľských subjektov z týchto obcí: Športcentrum Oščadnica, s.r.o., Róbert Kopera RO-KO, SKI Makov, s.r.o, Rudolf Jarabica DOMES, Ján Neumann, JAMA-GASTRO, spol. s.r.o, Cechospol, s.r.o. Skalité. Cieľom tejto organizácie je vytvoriť spoločnú platformu pre rozvoj cestovného ruchu na Kysuciach. Organizácia hospodári s prostriedkami získanými z členských vkladov svojich členov a zo štátnej dotácie.

Ilustračné foto

Ihneď po založení sa rozbehla jej činnosť. Hlavný a základný cieľ, ktorý chce OCR Kysuce realizovať na začiatku svojej činnosti je zviditeľnenie regiónu Kysuce ako regiónu kde návštevníci nájdu kľud v krásnej prírode. Na základe výzvy sa môžu všetci profesionálni aj amatérski grafici zúčastniť súťaže o grafické stvárnenie loga turistickej destinácie Kysuce. Webová stránka www.regionkysuce.sk , facebookový profil  a diskusná skupina „Región Kysuce“ sú už v súčasnosti samozrejmosťou, ba až povinnosťou.

Preto, aby sme mohli náš región a členov OCR Kysuce dobre prezentovať na výstavách a veľtrhoch cestovného ruchu po strednej Európe vytvoríme kvalitný výstavný fundus, tlačové propagačné materiály, ako aj video zamerané na propagáciu tohoto regiónu. Hlavnou akciou tohto roku bude vytvorenie ozančovníkov turistických krás, zaujímavostí a zariadení v členských obciach organizácie. Zároveň mnohé kultúrne pamiatky dostanú európske označenie „hnedými tabuľami“ umiestnenými na hlavných cestných ťahoch v týchto obciach.

Podnikateľské subjekty môžu do Organizácie cestovného ruchu Kysuce kedykoľvek vstúpiť za podmienky, že pracujú na území mesta alebo obce, ktorá je členom organizácie. Kysucké mestá a obce sa môžu k organizácii pripojiť, ak s tým bude súhlasiť ich obecné zastupiteľstvo.

Vážená pani podnikateľka, vážený pán podnikateľ, predkladáme Vám ponuku vstupu Vášho podnikateľského (prípadne neziskového) subjektu do Organizácie cestovného ruchu Kysuce (informácie na manazer1@rrakysuce.sk). Tak sa bude môcť aj Vaša organizácia spolupodieľať na premene regiónu Kysuce na prosperujúcu turistickú oblasť.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk