Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

OZ Klinček prijalo primátora

Publikované: 04. 02. 2014 09:03

Zákusky, chlebíčky, slanosti. Prvé, čo by si všimol každý vyhladovaný návštevník na stretnutí pacientov s onkologickým ochorením. Takéto dobroty sa totiž krčili na stole v klubovni Domu kultúry v Čadci a vábili svoju vôňou a chuťou.

Združenie, ktoré si k svojmu názvu prepožičalo meno kvetu, sa v Čadci stretáva pravidelne. Má približne 40 členov. Cieľom je podpora, psychická, neraz i fyzická, na ceste s civilizačnou chorobou.

Tí, ktorí zo dňa na deň čelia nezvratnej správe o diagnóze, prepadajú neraz zúfalstvu. Strácajú nádej a silu. A práve v tejto chvíli treba najviac zabojovať, aby imunita podržala telo a človek sa vzchopil.

Na januárovom stretnutí združenia bolo cítiť všetko, len nie smútok. Džavot prevažne ženských hlasov striedal smiech a úsmevy. Nezaujatý a nič netušiaci návštevník by si pomyslel, že nazrel do klubovne krúžku šikovných rúk - kde sa tvorí, plánuje, raduje sa.

Spoločenstvo ľudí, ktorých spája spoločná téma, je zväčša spoločenstvom lásky. I o Klinčeku platí táto veta- usudzujúc z krátkeho pozorovania.

V debate s primátorom rezonovala bezpečnosť

Primátor Milan Gura prišiel na januárové stretnutie podporiť členov združenia a trochu podebatovať. I vypočuť si, na čo v priebehu pracovnej doby nie je čas.

Členov Klinčeka zaujímali témy mesta - predovšetkým poriadok a bezpečnosť . Pýtali sa na vandalizmus, znečistenú železničnú stanicu, zdemolované dvere kostola na Kýčerke.

Primátor ochotne vysvetľoval a ponúkol i aktuálne informácie z mesta Čadca.

Ako sa vyjadril, v týchto dňoch vypísalo mesto výberové konanie na dodávateľa rekonštrukcie verejného osvetlenia. Je v dezolátnom stave a žiada si kompletnú opravu.

Osvetlenie úzko súvisí s otázkou bezpečnosti v Čadci. Vandalizmu sa totiž darí hlavne v tmavých kútoch a miestach bez kontroly kamier. Patria k nim prevažne sídliská.

Mesto ich plánuje vybaviť kamerovým systémom tak, ako to urobilo v centre mesta. Pred rekonštrukciou mestského osvetlenia to však podľa primátora nemá zmysel.

Dobrou správou ale je, že od realizácie projektu už nie je mesto ďaleko. Po ukončení výberového konania a podpísania zmluvy sa môže s rekonštrukciou začať.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk