Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Palárikovo námestie ožilo zeleňou

Publikované: 27. 10. 2016 13:45

Vznikne aj čerešňová alej

Kedysi hanbou mesta, dnes kultivovaný priestor na oddych. Aj tak sa dá charakterizovať dnešný pohľad na Palárikovo námestie, ktoré po požiari v roku 2004 prešlo obrovskou premenou. Za súčasného vedenia mesto plochu kompletne zrekonštruovalo.

Len pripomíname, že za 100 tisíc Eur sa pred troma rokmi podarilo prepojiť Ulicu 17. novembra s Palárikovou, ktorá sa stala priestrannejšou. Vybudovalo sa schodisko s bezbariérovým prístupom, pribudla fontána, nové verejné osvetlenie, plastika Palárikovho domu nové pódium. Obnovil sa kamerový systém.

Vianočný symbol nastálo a ďalšia zeleň

A v týchto dňoch betónový priestor ožil zeleňou. Vysúťažená firma vysadila kríky, farebné rastliny, pribudol strom, ktorý ponúkne v lete počas horúčav lahodný tieň, vznikli vzácne zelené zákutia. Nechýba ani vianočná jedlička. Dnes má tri metre, postupne sa rokmi vytiahne na silný strom. Vo výsadbe zelene chce mesto pokračovať aj na iných miestach Čadce.

Atmosférou prírody opeknie aj poškodený park

Ďalšou métou je výsadba čerešňovej aleje pri brehoch Kysuce. Chodník v parku sa zvykne volať aj „Cestou pre zamilovaných“ a okrasné stromy nielen v máji, keď rozkvitnú, vdýchnu priestoru pokoj a pohodu. Na ploche, kde v minulosti zúrila veterná smršť a zlikvidovala niekoľko vzácnych stromov, vyrastie už v najbližších dňoch tento desiatky metrov dlhý stromový rad. Mesto investuje do výsadby viac ako 20 tisíc Eur. Vybratá firma čaká už len na správny čas, keď definitívne opadne lístie stromov. Výsadba je otázkou naozaj už len pár dní. Trasu radi využívajú na prechádzky aj dôchodcovia a starší ľudia. Nie je neobvyklé vídať na mieste i športovcov. Čerešne by mali dopomôcť k príjemnej atmosfére.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk