Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Po desaťročiach sa konečne dočkali

Publikované: 13. 11. 2015 11:30

Cesty, chodníky, lávky a mosty  by mali byť samozrejmosťou dnešnej doby. Tak tomu ale nie je a to nielen v Čadci. Jednou z hlavných tém, ktoré boli prioritné pre primátora Milana Guru po jeho nastúpení do funkcie, bolo postupné budovanie toho, čo tu bolo desaťročia sľubované. V minulom volebnom období sa dočkali nových prístupových ciest občania Milošovej, Čadečky, Horelice, Rieky, Vojtov, Kyzka a ďalších prímestských, či mestských častí.

"V tomto trende chceme pokračovať a to nielen rok pred voľbami. Aj v minulosti sme sa snažili každý rok vybudovať nejakú cestu, na ktorú ľudia čakajú desaťročia. Som rád a aj hrdý na to, že sa nám to darí. V týchto dňoch sa nových "kobercov" dočkali obyvatelia  Horelice U Drláka, Horelice U Veščary, U Buty, Drahošanky, Milošovej - Megoniek, časti Hurbanovej ulice, Podzávozu. Aj cesta na Husárik je  s pomocou Štátnych lesov SR vynovená." - povedal primátor Čadce Milan Gura.

"Ako dobre, že aj u nás je po takmer tridsaťročnom čakaní normálna cesta. Naše dlhoročné žiadosti a prosby boli vyslyšané. Ďakujem vedeniu mesta, primátorovi, poslancovi Kubalovi a všetkým, ktorí podporili rozpočet, ktorého súčasťou bola aj naša cesta." - to bola reakcia jedného z občanov prímestskej časti Horelica u Drláka, pána Pikuláka, na novo položený asfaltový koberec v jeho pľaci.

Tak, ako sú jedni radi a tešia sa, iní hromžia. Prečo u nich mesto ešte neurobilo cestu, keď aj oni dlho žiadajú, čakajú. Všetko sa naraz ale urobiť nedá. Možnosti mesta sú limitované a preto treba veriť, že postupne, možno aj na budúci rok, sa dočkajú ďalší toho, na čo dlho čakajú - novej cesty.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk