Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Po desiatkach rokov čakania sa dočkali. Mesto vyslalo do odľahlých častí mesta ťažké mechanizmy, aby miestnym vybudovali dôstojné cesty

Publikované: 08. 07. 2016 13:15

Občania mnohých prímestských častí čakajú na asfaltové cesty roky. Radnica eviduje desiatky žiadostí, ktoré v minulosti zapadli prachom. Za primátora Milana Guru sa pohli veci dopredu, podarilo sa už vybudovať niekoľko kilometrov nových komunikácii a ani túto sezónu mesto nezaháľa. Výsledkom je niekoľko sto metrov kvalitných komunikácii.

„Myslím, že obyvatelia všetkých týchto lokalít si zaslúžia rovnako kvalitné cesty ako máme v meste. Aj na Milošovej smerom k rybníku, aj na Drahošanke, na Horelici u Vešcary, U Buty vedľa zákopeckej cesty, v Čadečke u Ramši žijú Čadčania, ktorí platia dane a niekoľko rokov sa nemohli domôcť kvalitných ciest. To je dnes už minulosťou a ja mám z toho veľkú radosť. Obyvateľom prajem, aby si jazdu po asfaltovej komunikácii vychutnávali,“ dodal primátor Milan Gura.

Výber lokalít, v ktorých sa mesto rozhodlo cesty od júna rekonštruovať, má svoje pravidlá. Aj keď, ako povedal šéf Mestského podniku služieb Peter Lariš, nedá sa každému vyhovieť, pretože žiadosti obyvateľov prevyšujú finančné možnosti mesta.

Mesto sa snaží začať s rekonštrukciou tam, kde sú žiadosti od občanov už niekoľko (doslova) desaťročí. Takým príkladom bola žiadosť na Horelici u Bargary, kde sa obyvatelia dožadovali cesty 30 rokov.

Na novú komunikáciu čakali dlho i v Čadečke U Ramši. Išlo o bývalú vozovú cestu, kde sa pri dažďoch robili veľké výmole a bolo treba cestu spevniť a natiahnuť asfaltový koberec. Ide o odľahlú osadu mesta, o to viac treba podľa Petra Lariša oceniť, že mesto sa rozhodlo týmto smerom investovať.

Nová investícia nebude slúžiť len miestnym obyvateľom, komunikácie ocenia i turisti, ktorých z roka na rok v týchto lokalitách pribúda.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk