Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Po novej cyklotrase až k Megoňkám

Publikované: 17. 07. 2018 11:00

Mesto Čadca získalo desaťtisíce eur na podporu turizmu!

Čadčianskej radnici sa spolu s partnermi podarilo uspieť s európskym projektom, vďaka ktorému obnovia v Milošovej celý úsek hlavnej cesty ako súčasť novej cyklotrasy.

Spolu so Žilinským samosprávny krajom a partnermi z Čiech sa mesto Čadca uchádzalo o podporu viac ako miliónovej dotácie. Cieľom je využiť a zveľadiť prírodné krásy geolokality Megoňky, ktoré sú známe guľovými objektmi a vytvoriť viac ako osem kilometrov dlhú náučnú cyklotrasu.

Tá povedie cez dva samosprávne kraje Moravskoslezský a Žilinský samosprávny kraj.  Na slovenskej strane vznikne, tzv. múzeum v prírode s prístreškom z titánzinku. V lokalite Megoňky umiestnia aj smetné koše, lavičky, stojan na bicykle.

Na stenách interiéru bude osadených šesť infotabulí s historickými fotografiami a informáciami o nálezoch. Súčasťou expozície bude aj multifunkčné pódium, ktoré bude slúžiť na náučno-prezentačné aktivity.

Z projektu sa môžu okrem nadšencov cykloturistiky tešiť aj obyvatelia Milošovej. V rámci investícii  im obnovia hlavnú komunikáciu až po  konečnúzastávku SAD dlhú viac ako 1,5 km. Projekt počíta v tomto území aj s obnovou 260-tich metrov dlhej cesty z otočne pre autobusy do kameňolomu Megoňky.

Primátor Milan Gura: „Opäť sa nám podaril dobrý počin. Získať peniaze na zveľadenia nášho regiónu a v tomto prípade urobiť náš kraj ešte príťažlivejším pre turistov. Projekt Megoňky nás dlho trápil. Vieme, aké prírodné bohatstvo máme, len ho treba urobiť ešte príťažlivejším a pútavejším tak, aby sme sa za neho nemuseli hanbiť, ale naopak pýšiť.  Verím, že sa nám to so získanými externými zdrojmi podarí.“

Prílohy na stiahnutie

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk