Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Počas prázdnin čaká školy v meste viacero rekonštrukcií

Publikované: 20. 06. 2018 14:30

Mesto Čadca z eurofonodov a z vlastného rozpočtu preinvestuje do opráv a modernizácie škôl a učební takmer 2 milióny eur.
Žiakov niektorých základných a materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Čadca privítajú začiatkom školského roka vynovené priestory. Zvýší sa nielen kapacita, ale budovy budú mať aj vyššiu energetickú efektívnosť. Modernizáciou si prejdu aj učebne.

MŠ Hurbanova, MŠ SNP, MŠ Horelica
Mesto Čadca začne práce na troch materských školách.
Práce začnú v najbližích dňoch, tak aby sa deti vrátili do vynových priestorov po prázdninach.
V predškolskom zariadeni (Materská škola SNP 742 )sa po stavebných úpravách zvýši ich kapacita a budú môcť prijať o 35 detí viac. Zníži sa energetická náročnosť a skvalitnia sa podmienky predprimárneho vzdelávania v interiéri i exteriéri školy. Ing. Milan Gura doplnil, že v škole pribudne jedno nadzemné podlažie a dôjde k rozšireniu súčasných priestorov. V areáli sa vybuduje detské ihrisko. Projekt v sebe zahŕňa aj prostriedky na obstaranie vnútorného vybavenia. Celková investícia je viac ako 600 tisíc Eur.
MŠ Hurbanova vďaka podpore z európskych zdrojov prejde stavebnými prácami zateplenia fasády, výmeny strechy a vymenia sa okná a vonkajšie dvere. Mesto školu zateplí vďaka nenávratnému finančnému príspevku v celkovom objeme vyše 298 tisíc eur, ktorý získalo z Operačného programu Kvalita životného prostredia.
MŠ Horelica z rozpočtu mesta Čadca v objeme financií 30 tis Eur prejde kompletným zateplením fasády a výmenou vstupných dverí. Obnovená budova tak prispeje k zníženiu nákladov za energie.

Učebne na 4 školách čaká modernizácia
ZŠ Rázusová, ZŠ Podzávoz, ZŠ M. R. Štefánika, ZŠ J. A. Komenského čaká modernizácia technického vybavenia učební v objeme 630 tisíc Eur. Vynovenie učební sa zrealizuje na základe úspešných projektov a podpore európskej únie. 95% nákladov zabezpečia získané zdroje z projektu. Zvyšok poskytne samospráva zo svojho rozpočtu.

Rekonštrukcie a modernizácie škôl plánuje radnica aj z rozpočtu mesta
Opravy čakajú tento rok aj ďalšie školské a predškolské zariadenia v pôsobnosti mesta.
Rekonštrukcia a modernizácia sa bude týkať aj ZŠ s MŠ Čadca - Podzávoz. Tu rozpočet mesta počíta s výmenou okien vo výške 20.000 € a s rovnako veľkou investíciou ráta pri rekonštrukcii školskej jedálne. Výmenu okien plánuje radnica aj na ZŠ J. A. Komenského realizáciou týchto prác vo výške 70.000 €.

Ing. Milan Gura: „Mesto v tomto roku investuje rekordný balík finančných prostriedkov. Niektoré zo škôl sa podarí zmodernizovať vďaka eurofondom iné z rozpočtu mesta. Dobré hospodárenie za posledné roky nám umožňuje pokračovať vo zveľaďovaní majetku mesta aj vlastnými prostriedkami. Okrem ciest a verejných priestranstiev si našu pozornosť určite zaslúži zvyšovanie kvality vzdelávania. Mnohí školáci a škôlkári tak začiatkom septembra nastúpia do vynovených priestorov.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk