Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

POĎAKOVANIE PRIMÁTORA ČADCE ING. MILANA GURU

Publikované: 23. 02. 2012 13:32

Po minulotýždňovej snehovej kalamite, ktorá na niekoľko hodín úplne paralyzovala mesto Čadca i jeho mestské časti, sa okamžite začalo pracovať na odstránení následkov a škôd spôsobených enormným množstvom snehu. V meste Čadca bola dňa 16. februára 2012 vyhlásená mimoriadna situácia v súvislosti s ohrozením a pôsobením následkov mimoriadnej udalosti, živelnej pohromy – intenzívneho sneženia a silného vetra. Od tohto dňa neustále zasadal krízový štáb, ktorý dôsledne monitoroval celú situáciu a promptne reagoval na každý vzniknutý problém. Bolo vydaných päť Príkazov primátora na vykonanie opatrení potrebných na realizáciu záchranných prác po živelnej pohrome – snehovej kalamite na území mesta Čadca.

Na odstránenie následkov spôsobených kalamitou nepostačovali len sily a prostriedky Mesta Čadca, do pomoci sa zapojilo i množstvo občanov, dobrovoľníkov, vojakov, externých firiem a spoločností. Na odstránení snehovej kalamity sa podieľali: Mestský podnik služieb Čadca, Mestská polícia Čadca, Jozef Kondek – JOKO a syn Čadca, M&J STAV, s.r.o. Čadca, Doprava sa služby K&T, s.r.o. Čadca, Najdek s.r.o. Čadca, Baculák, s.r.o. Čadca, Ján Pejzl, Euro maxx s.r.o Čadca, Alojz Gavlák Čadca, DAAS s.r.o. Čadca, Policajný zbor Čadca, Hasičský a záchranný zbor Čadca, Emil Ďurčan – drevovýroba Čadca, Jozef Grežďo Turzovka, Legan s.r.o. Oščadnica.

Primátor Čadce Ing. Milan Gura vyslovuje srdečnú vďaku všetkým občanom mesta Čadca a mestských častí za trpezlivosť a všetkým uvedeným subjektom, ktoré pomáhali a podieľali sa na odstraňovaní následkov kalamity.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk