Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Policajt, tvoj priateľ

Publikované: 08. 03. 2018 10:00

Mestská polícia Čadca sa v mesiaci marec vydáva po školách v meste Čadca. Zameria sa na deti prvého stupňa základných škôl. Pôjde o prvý kontakt detí s políciou, úlohou ktorého je priblíženie práce mestskej polície s cieľom zvýšiť ich dôveru voči polícii a naučiť deti bezpečne sa správať na ceste s a do školy.

Prevencia dopravnej nehodovosti detí

Chodci sú najzraniteľnejší účastníci cestnej premávky,  najmä čo sa týka detí. Tie ešte nie sú schopné reagovať v krízových situáciách okamžite a správne. Základ prvej hodiny je preto tematický postavený na prevencii dopravnej nehodovosti detí. Formou hrania sa spoločne naučia ako sa bezpečne správať na ceste do a zo školy, ako správne chodiť po chodníku, aký je význam nosenia reflexných prvkov najmä za zníženej viditeľnosti a podobne.

Deti na prvom stretnutí dostanú reflexné prvky, omaľovánku s témami bezpečnosti na cestách ako aj prvý informačný materiál špeciálne určený pre najmenšie deti o bezpečnom správaní sa doma a na ulici. Tento rok je obohatený ešte o reflexné ruksaky, informačné brožúrky„ ZáchranáRik“ spolu s DVD nosičom, kde deti nájdu  súhrn videí, v ktorých sa hlavní detskí hrdinovia stretávajú s nástrahami súčasného života. Vzdelávací materiál „ZáchranáRik“ distribuovalo oddelenie prevencie kriminality MV SR.

Mestská polícia prichádza s táborom „Záchranárik“

Novinkou pre tento rok je tábor „ Záchranárik“, ktorí je určený pre najmenšie deti. Formou zábavy a zážitkov sa tak spoločne naučia bezpečnému správaniu sa, zdravému životnému štýlu, zoznámia sa s prácou polície a ďalších záchranárskych zložiek. Naučia sa správne telefonovať, ako sa zachovať v nebezpečných situáciach, zahrajú sa na policajného detektíva, ako ubližovanie druhých bolí, ale aj o závislosti na sladkostiach a pod. Nezabudlo sa ani na zážitky. Čakajú ich zážitkové večere s ukážkami práce polície spojené s ukážkami profesionálnych cvičených psíkov, ukážky práce Hasičského a záchranného zboru a pod.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk