Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Polícia pátra po sprejeroch, ktorí poškodzujú dopravné značky

Publikované: 18. 10. 2012 11:00

Sprejmi postriekajú aj to, čo je zakázané. Lebo im sa to páči. Fakt, že nás všetkých stojí očistenie grafitov závratné sumy, ich to veľmi netrápi. A to, že z času na čas musia utekať pred policajtmi? Práve to je vraj na tom najlepšie. Balansovať na hrane. Zdvíha to adrenalín, ktorý potrebujú k životu. Za niekoľko sekúnd: Takmer všetky grafity v mestách sú výsledkom bleskových, vždy vopred dobre pripravených akcií sprejerov s kapucňami alebo čiernymi kuklami na hlavách. Tí si určia motív, prípadne text, ktorý po ich odchode ostane na vopred vybranom objekte. Sprejeri sa medzi sebou delia na dve skupiny. Príslušníci prvej chodia a „skrášľujú” verejné priestory. Súkromný majetok je však pre nich tabu. Ak teda vidíte vulgarizmami najhrubšieho zrna postriekané ploty alebo rodinné domy a dopravné značky, to je robota druhej partie - klasických vagabundov. V každom prípade je však výsledok rovnaký. Okrem miest špeciálne na to vyčlenených grafity nemajú inde čo hľadať, pretože ich odstránenie je veľmi nákladné. V našom meste bolo za posledný týždeň poškodených sprejermi 6 dopravných značiek.

Touto cestou chceme požiadať o pomoc všetkých občanov nášho mesta, aby neboli ľahostajný a pomáhali polícií odhaľovať takýchto vandalov, pretože pri ochrane verejného poriadku má polícia bez spolupráce s verejnosťou len minimálnu šancu na úspech pri odhaľovaní takýchto skutkov.

V prípade čo i len najmenšieho podozrenia z páchania takýchto skutkov ihneď kontaktujte Mestskú políciu Čadca na tel: 159, alebo štátnu políciu na tel: 158.

Ďakujeme

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk