Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Polícia vyzýva občanov k opatrnosti – podvodné telefonáty na senioroch neprestali

Publikované: 26. 01. 2018 12:45

Okresné riaditeľstvo policajného zboru v Čadci vyzýva k opatrnosti. V posledných týžďnoch dochádza v našom okrese k podvodným telefonátom prevažne na senioroch za účelom vylákania finančnej hotovosti. Preto sa policajný zbor obracia na Vás občanov a žiada o pomoc a spoluprácu.

Neznámy páchateľ sa telefonicky predstaví ako doktor alebo sestrička a uvedie adresátovi, že jeho syn alebo vnuk mal dopravnú nehodu. Ďalej v telefonáte uvedie neznáma osoba, že syn/vnuk nemá vážne zranenie, ale spôsobil druhému účastníkovi dopravnej nehody zväčša dieťaťu vážne zranenie. V telefonáte neznáma osoba taktiež uvedie, že syn/vnuk práve dostáva infúzie a následkom rôznych zranení nemôže rozprávať, pričom je potrebné, aby adresát poslal finančnú hotovosť vo výške niekoľko tisíc eur, ktoré sú potrebné na operáciu zraneného účastníka nehody. Pre peniaze neznáma osoba pošle údajného rodinného príslušníka zraneného, prípadne inou manipuláciou donúti financie zaslať buď prostredníctvom Slovenskej pošty cez službu Western Union na účet, alebo prostredníctvom banky na číslo účtu. Páchateľ v telefonáte zdôrazni, aby o danej skutočnosti neinformovali políciu.

Polícia preto prosí občanov, ak by sa vyskytol u nich takýto podobný telefonát, aby nikomu nedávali peniaze, nič neplatili a ihneď kontaktovali svojho rodinného príslušníka, ktorý mal byť účastníkom dopravnej nehody a overil si skutočnosť. Zároveň prosí občanov informovať o danej skutočnosti políciu Slovenskej republiku na linke 158.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk