Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Polopodzemné kontajnery si obyvatelia zamieňajú so zberným dvorom

Publikované: 26. 06. 2019 09:00

Polopodzemné kontajnery so sebou prinášajú niekoľko benefitov – od lepšieho využitia zberného miesta až po zlepšenie vzhľadu a čistoty okolia. Tá však nie vždy taká, ako by si radnica predstavovala. Obyvatelia si na nový systém zberu musia zvyknúť a naučiť sa využívať efektívne a so všetkými výhodami.

Ing. Milan Gura: „Moderný systém zberu postupne zavádzame na sídliska, tento rok budeme pokračovať a vybudujeme nové stojiská na sídlisku Žarec a na Mierovej ulici. Práve od Mierovej ulice očakávame všetky výhody. Zatraktívnime okolie, vybudujeme moderené stojiská a vytvoríme nové parkovné miesta. Doterajšie skúsenosti ukázali, že niektorí občania tento prechod na moderný zber pochopili po svojom a začali odpady vykladať mimo kontajnerov. Vznikali tak čierne skládky, ktoré zamestnanci prácne upratujú pri zbere odpadov. K tomu, aby naše okolie bolo dôstojné, musíme prispieť zodpovedným prístupom všetci. Používajte polopodzemné kontajnery a nezabúdajte, že veľkorozmerné odpady patria na zberný dvor.“

Priestor stojísk je monitorovaný kamerami
Prax ukázala, že stojiská využívajú aj firmy, ktoré však za odvoz odpadu z daného kontajnerového stojiska neplatia. Samostatnou kategóriou je nadrozmerný a stavebný odpad, ktorý do klasického kontajnera nepatrí. Mestská polícia Čadca a Mesto Čadca prechádza v týchto dňoch do represie. Upozorňuje občanov na správne využívanie stojísk a na zodpovedný prístup ku svojmu okoliu.

 

Prílohy na stiahnutie

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk