Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Poslanci dali zelenú volebnému sľubu o Dome športu

Publikované: 15. 05. 2015 12:00

Takmer jednohlasne schválili  kúpu futbalovej tribúny , ktorá bude po rokoch opäť patriť mestu. Radnicu bude stáť nehnuteľnosť 217 tisíc Eur a terajšiemu majiteľovi ju bude splácať 29 mesiacov.

Primátor Milan Gura dal pred voľbami Čadčanom sľub, že sa všetky športové kluby v meste podarí dostať pod jednu strechu.  Odkúpenie tribúny je prvým krokom, ktorý by mal ďalej pomôcť vybudovať centrálne športovisko v Čadci.

Do diskusie o kúpe  futbalovej tribúny sa zapojili viacerí poslanci.  Zhodli sa na tom, že ide o dobrý  zámer mesta.  Volali zároveň po vypracovaní komplexnej stratégie rozvoja športu v meste, ktorá by presne zadefinovala, akým smerom sa chce mesto v športe uberať.

„Kedy sa naposledy Čadca objavila v športových správach?,“ spýtal sa poslanec  Peter Strapáč. „Neobjavuje sa a ani sa tak rýchlo neobjaví, lebo tu nemáme  športovisko na ktoré by sme boli hrdí. Preto v plnej miere podporujem  snahu  vedenia mesta tribúnu odkúpiť a zveľadiť jej vnútro i okolie  pre účely športu,“ dodal poslanec.

Budova tribúny je nateraz v zlom stave, strecha je deravá, zateká, nie sú tam funkčné kabínky, kde môžu futbalisti skloniť hlavu. Mesto bude musieť do budovy veľa investovať.  Dôležitým krokom je majetkové vysporiadanie pozemkov v okolí tribúny. Mestu všetky nepatria, ak chce ísť Čadca do výstavby centrálneho mestského športoviska, túto vec musí vyriešiť ako prvú.

Podľa primátora Guru, mesto intenzívne rokuje o vysporiadaní  pozemkov v okolí. Je to priorita číslo jeden pred tým, ako sa pustí radnica  do investície športoviska. Nebude dlho trvať a prostredníctvom komisií  mesto predstaví  zámer budovania domu športu a  centrálneho športoviska, dodal primátor.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk