Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Poslanci mesta vyrazia na previerku do oblasti U Sedláka

Publikované: 29. 04. 2013 12:15

Povedie ich primátor Milan Gura. To je výsledok dohody medzi šéfom radnice a tamojšími obyvateľmi. Dve desiatky z nich prišli na rokovanie štvrtkového zastupiteľstva, kde predniesli svoje ponosy v oblasti kvality života. V lokalite U Sedláka trápi ľudí vysoká prašnosť z blízkej skládky komunálneho odpadu a hluk motorkárskej dráhy.

„Tam sa nedá žiť. Skúste si to Vy, pán primátor, páni poslanci, prežiť tam jeden deň. Je to katastrofa. Máme toho dosť. Nechceme nič, len pokoj a žiť v normálnom prostredí,“ zaznelo z úst viacerých obyvateľov.

Pýtali sa, čo robí mesto, aby sa situácia v lokalite zlepšila. Primátor Milan Gura zareagoval, že ide o problém, ktorý je tu niekoľko rokov. Skládka komunálneho odpadu i motorkárska dráha. Postupuje, ako to zákon dovoľuje. „Prečo prichádzate až teraz, keď problém trvá roky. Chcem len pripomenúť, že vedenie mesta stav zdedilo z minulého obdobia, ale doteraz nik nenamietal. Motorky sa preháňajú lokalitou protizákonne. Dal som príkaz mestskej polícii, aby situáciu riešila. Ak sú tam, sú tam mimo zákona. Chytiť ich však je veľký problém, a to nielen v lokalite U Sedláka,“ pokračoval primátor.

Milan Gura ďalej zdôraznil, že si uvedomuje problém obyvateľov, mesto podľa neho urobí všetko preto, aby sa situácia vylepšila k spokojnosti všetkých. Motorkárske súťaže v lokalite končia, majú povolenie na posledné preteky a potom definitíva.

Obyvatelia zopakovali, že potrebujú riešenie. Každá minúta života v takýchto podmienkach je podľa nich utrpením. Nechcú slová a prísľuby ale reálne činy. Návštevu poslancov a primátora v lokalite vítajú. Spoločne ju naplánovali na 11. mája 2013.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk