Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Poslanci počas leta oddychujú, pred prázdninami schválili malé investície a nové osobnosti mesta

Publikované: 16. 07. 2015 14:53

V materskej škôlke na Hurbanovej ulici si budú môcť počas leta opraviť okná za 8,5 tisíc Eur. Centrum voľného času dostane z účtu mesta na športovú činnosť 25 tisíc Eur. Rozhodli o tom poslanci na poslednom mestskom zastupiteľstve.

I ZŠ s materskou škôlkou Podzávoz sa pravdepodobne podarí po poslednom hlasovaní zastupiteľstva vyriešiť dlhodobý problém s odkanalizovaním. Doteraz boli pripojený na čističku, ich snahou je definitívne byť súčasťou mestského kanalizačného obvodu. Radnica im v tejto súvislosti posiela zatiaľ 37 tisíc Eur.

Aj keď odborníci z oddelenia výstavby odhadli projekt na 57 tisíc, poslanci 20 tisíc poslali na ďalšie dve investície. 10 tisíc na vybudovanie cesty k priemyselnej zóne, 10 tisíc na cestu do Lazov u Lišku.

Mestský podnik Služieb Čadca dostane 30 tisíc Eur. Ide o navýšenie kapitálového fondu – teda peniaze s presnou viazanosťou. Peniaze použijú na novootvorený zberný dvor, v ktorom pribudne kompostáreň.

Osobnosti Čadce ocenia už po piaty krát

Tradíciu oceňovania datuje Čadca od roku 2011. Ako každý rok oddelenie kultúry zaslalo na prípadné nominácie výzvu všetkým poslancom, vedúcim oddelení mestského úradu, školám a inštitúciám v meste. Výzvu zverejnili aj na web stránke mesta.

Do nominácii sa tento rok dostalo 6 mien, dvoma kandidátmi prispel i primátor. Poslanci schváli 4 osobnosti. Slávnostné oceňovanie im udelia 14. novembra na slávnostnom koncerte pri príležitosti 20. výročia založenia Kysuckého komorného orchestra. Tu sú mená tohtoročných ocenených:

Mgr. Art Anton Pohančeník (1957) – hudobný pedagóg, huslista, zakladajúci člen a koncertný majster Kysuckého komorného orchestra v Čadci, hudobník – člen ľudových hudieb, umelecký vedúci viacerých komorných ľudových hudobných telies, zakladajúci člen a umelecký vedúci Sláčikového kvarteta KKO, vychoval desiatky mladých talentovaných hudobníkov, lektor a člen odborných porôt a komisií.

Mgr. Art Karol Kevický (1973) – dirigent, umelecký šéf Štátnej opery Košice, dirigent Kysuckého komorného orchestra Čadca, spolupracuje s ním už 20 rokov, pripravil s KKO a jeho hosťami – sólistami množstvo jedinečných koncertov a vystúpení na pôde mesta, v rámci regiónu, Slovenska i na zahraničnej pôde, pravidelne sa zúčastňuje a podporuje Festival komornej hry v Čadci, ktorý dáva priestor mladým talentom.

Lýdia Oravcová (1950) – predsedníčka Základnej organizácie Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska v Čadci, má za sebou dlhoročnú obetavú činnosť v prospech zrakovo postihnutých v meste i regióne Kysúc, nositeľka mnohých ocenení v oblasti práce so zrakovo postihnutými, iniciátorka, organizátorka a realizátorka mnohých podujatí a projektov pre zrakovo postihnutých.

MUDr. Roman Jablonický (1947) – lekár – chirurg, traumatológ, býv. dlhoročný prednosta traumatologického odd. Kysuckej nemocnice s poliklinikou v Čadci, v rámci svojho pôsobenia sa výrazne zaslúžil o rozvoj oddelenia a vychoval mnohých vynikajúcich odborníkov – svojich nasledovníkov v danej oblasti, dlhoročný aktívny člen a predseda Slovenskej lekárskej komory v Čadci, bývalý prezident Spolku lekárov Kysúc, člen predsedníctva ÚZ Slovenského červeného kríža v Čadci.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk