Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Poslanci rokovali prvýkrát po prázdninách. Odklepli ďalšie investície.

Publikované: 08. 10. 2015 14:30

Už v najbližších  dňoch posiela mesto Čadca peniaze na opravu  komunikácii.  Cesta do priemyselného parku a na Husárik  bude mať už v priebehu par dni nový povrch, vďaka poslancom, ktorí podporili návrhy mesta.

Podľa primátora Milana Guru, mesto sa rozhodlo zainvestovať do opravy ďalších ciest, pretože chce vyhovieť požiadavkám zo strany občanov. V oblasti priemyselnej zóny sídli množstvo firiem. Sódovkáreň, zberne suroviny, viacero stavebnín, vodári, stolári, autodielne, píla. Cesta na Husárik je dôležitá zas z pohľadu cestovného ruchu, turistiky, zimných športov. Lokalitu navštevuje veľa miestnych.

Viaceré úseky na oboch cestách sú v dezolátnom stave.  V zime majú problém predovšetkým cestári pri zimnej údržbe a potom vodiči, ktorí sa „derú“ hore kopcom.

Na opravu cesty na Husárik prispejú i Štátne lesy sumou 15  tisíc Eur. 7500 Eur dá do opravy mesto. Komunikácia do priemyselnej zóny  bude stáť  radnicu 20 tisíc Eur. Opravy začnú už o pár dní. Dodávateľa si už mesto v oboch prípadoch vybralo cez verejnú súťaž.

Peniaze posielajú poslanci aj na opravu klimatizácie do školskej kuchyne ZŠ Rázusová. Pôvodne boli zdroje určené na prekrytie schodiska školy k vedľajšej bráne od ihriska, vedenie školy sa však tohto projektu nakoniec vzdalo. Peniaze uprednostnili   na vylepšenie stavu školskej kuchyne, ktorá  sa stará o 800 stravníkov.

Zastupiteľstvo riešilo aj návrh primátora na odvolanie členov  mestskej rady. Podľa Milana Guru rada  má problémy s funkčnosťou, stráca na efektivite, korektnosti a konštruktivite. Preto navrhoval odvolať  členov poslaneckého klubu  „S Vami za Čadcu“ – Jozefa Pajera, Michala Duraja a Marcela Šula.  Návrh však nakoniec stiahol. Poslanci budú o ňom rokovať na najbližšom sedení.

„Mestská rada je poradný orgán primátora a má slúžiť na to, aby sme plnili ciele, ktoré sme si určili. Ak  komunikácia viazne, retarduje, je treba niečo urobiť. Potrebujem ľudí s ktorými budeme napredovať a posúvať sa v meste ďalej v súlade so sľubmi, ktoré som dal pred voľbami . Preto prichádzam s návrhom na výmenu poslancov v mestskej rade. Občania mesta majú byť na čo hrdí. Za posledné roky sme dokázali v Čadci veľa urobiť a v tom aj chceme pokračovať.  Na to však potrebujeme pokoj, dobrú vôľu a konštruktívnu  atmosféru,“ povedal Milan Gura.

Za nových členov rady primátor navrhuje: Mariana Kubalu, Petra Strapáča a Jozefa Pohančeníka.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk