Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Prázdniny patria deťom - veľká letná súťaž začína

Publikované: 16. 06. 2017 13:00

Prázdniny sa blížia a vy už hľadáte program pre svoje deti či vnúčatá? Už od 15. júna 2017 štartuje veľký letný projekt Organizácie cestovného ruchu Kysuce s názvom "Kysuce sú pre rodiny súce". Vo vynovenom šate, s novými pravidlami súťaže i novými zapojenými miestami prichádza ku Vám opäť po roku "Môj kysucký cestopisník".

Riaditeľka Organizácie cestovného ruchu Kysuce, Emília Sloviaková, vysvetlila zámer tohto letného projektu:  "V minulom roku sme rozbehli pilotný projekt pre rodinky s deťmi, ktoré trávia svoje dovolenky či voľný čas v regióne Kysuce. Našim zámerom bolo ponúknuť tejto cieľovej skupine aktívnu a atraktívnu formu spoznávania regiónu. Nakoľko sme ho po minuloročnej letnej sezóne vyhodnotili ako úspešný, o čom svedčali pozitívne ohlasy a množstvo zapojených detí do súťaže, s členmi Organizácie cestovného ruchu Kysuce sme sa rozhodli opäť v ňom pokračovať".

Ústrednou postavou projektu je malá nezbedná srnka, ktorá si hľadá na Kysuciach svojich kamarátov. Zvieratká má možnosť stretnúť na rôznych atraktívnych miestach - nielen pri prírodných a kultúrnych zaujímavostiach, ale i počas športových a adrenalínových aktivitách a podujatiach v regióne. Na každom mieste dieťa získa nálepku zvieratka do Môjho kysuckého cestopisníka. Ten je možné si bezplatne vyzdvihnúť na viac ako 20 rôznych miestach - v partnerských penziónoch, v informačných kanceláriách, na obecných úradoch i vo všetkých expozíciách Kysuckého múzea.

Niektoré miesta, najmä tie k prírodným atraktivitám regiónu (minerálnym prameňom, kamenným guliam, hranici troch štátov, vrcholu najvyššej hory), sú spojené aj s úlohou sa na takomto mieste v určitej pozícii odfotografovať. Nálepku zvieratka deti potom dostanú v informačných centrách po predložení fotografie.

Aby toho nebolo málo, zbieranie nálepiek bude aj odmenené – deti získajú po nalepení minimálne 5 nálepiek v informačných centrách malý darček. Zároveň budú zaradené do veľkého októbrového žrebovania o vecné ceny. Jedno z celkového počtu 24 zvieratiek môžu deti nahradiť aj žolíkom. Ten získajú v Kysuckej izbe v Čadci.

Letná súťaž trvá od 15. júna do 30. septembra. Všetky pravidlá si môžete prečítať v Štatúte súťaže.

Plagát k podujatiu

Prílohy na stiahnutie

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk