Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Pre odstavený most žiada radnica sprístupniť železničné priecestie

Publikované: 26. 03. 2013 08:24

Horelica odtrhnutá od sveta

Uzatvorenie mosta pod Žarcom si vynútilo zasadnutie krízového štábu. Náhla - nečakaná situácia narobila problémy. V prípadoch hustej dopravy v tuneli Horelica a následná jeho odstávka spôsobí, že 1500 obyvateľov miestneho sídliska, 50 obchodných spoločností a 1000 zamestnancov môže byť odtrhnutá od sveta. Jedinou a poslednou možnosťou v takom prípade ostáva Bukovský most, ktorého priechod si na poslednom zasadnutí vyžiadal krízový štáb aj keď len pre dopravu do 3,5 tony. Na prejazd vozidiel dohliada od soboty nepretržite mestská polícia. Maximálna povolená rýchlosť je tam 20 km/h. Bukovský most má technické obmedzenia, jeho stav budú v najbližších dňoch posudzovať odborníci, aby sformulovali presné požiadavky pre zvýšenie jeho nosnosti a možný prejazd pre ťažšie vozidlá.

Mesto chce mať stopercentnú istotu

Primátor Milan Gura žiada sprístupniť doteraz nefunkčné železničné priecestie pri ulici A. Hlinku. „Prejazd Bukovským mostom spomaľuje dopravu, nákladné autá v ťažkej váhe majú prejazd zakázaný. Ak vypadne tunel Horelica – napríklad pre prípadné opravy – dnu a von z mestskej časti sa nik nedostane, čo nebude dobré. Musíme mať alternatívu, železnú istotu, že k obyvateľom Horelice sa dostane záchranka, hasiči, polícia. I pre tieto prípady chcem, aby zodpovední umožnili prejazd starým železničným priecestím. A čakám, že sa tak stane čo najskôr“, povedal primátor Gura.

Priecestie je v správe Železníc SR. Mesto nedokáže nijak veci v tomto smere urýchliť. Nemá kompetenciu povoliť prejazd. Môže vytvárať tlak na zodpovedných a zdôrazňovať naliehavosť situácie, čo aj robí. Radnica iniciuje rokovania, aby zabezpečila bezpečnosť občanov a situáciu mala do kompletnej opravy mosta pod Žarcom - pod kontrolou.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk