Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Prelomové rozhodnutie

Publikované: 08. 02. 2016 11:00

Vedeli ste?

Matičné námestie pred domom kultúry vlastne nie je majetkom mesta. Teda aspoň veľká časť nie je v jeho vlastníctve. Vlastní ho súkromná spoločnosť.

Už od roku 2009 na tomto priestranstve prebieha územné konanie, ktorého výsledkom má byť skutočnosť, že tam vyrastie niekoľkoschodová budova. Súčasný primátor proti tomu začal bojovať a povedal rázne NIE. Po mnohých a mnohých rokovaniach medzi radnicou a súkromnou spoločnosťou sa podarilo nájsť riešenie. Mesto získa námestie do vlastníctva a nezaplatí ani jediné euro z rozpočtu. Pozemok získame zámenou za iný.

Získaním pozemku sa mestu otvárajú nové možnosti. Azda najhlavnejšou je skutočnosť, že sa môžme uchádzať o mimorozpočtové zdroje na rekonštrukciu tohto priestranstva a môžme postaviť námestie, na ktoré budeme hrdí.

Kýčerka stále nie je stavebne dokončená

Najväčšie sídlisko na Kysuciach do dnešného dňa nie je ešte stavebne ukončené. Priestor nad kostolom je už dlhé roky škaredou jazvou na tomto sídlisku. Je tu reálna šanca, aby sme tomuto smutnému stavu urobili rázny koniec.

Čo tam môže vyrásť?

Azda najväčší problém na Kýčerke je statická doprava (parkovanie). Vytvorilo by sa tu veľké množstvo nových parkovacích miest. Taktiež sa na tomto priestore, ale mimo neho vytvorí skvelé miesto určené na oddych a relax. Pomenujeme to oddychová zóna. Miesto, kde vo vianočnom období osadíme vianočný stromček. Vybudujeme miesto, ktoré sa stane srdcom Kýčerky. Krásna zeleň, stromy, okruh na behanie, detské ihrisko, množstvo lavičiek, atď.

Občianska vybavenosť

Súčasťou tohto nového priestoru bude aj obchod a lekáreň. Obyvateľom hornej Kyčerky sa zjednoší dostupnoť nakupovania. Nevyrastie tam žiadne obchodné centrum. Bude tam stáť obchod s predajnou plochou necelých 800 m².

Samozrejme bude dobudovaná aj cestná infraštruktúra. Pribudnú aj chodníky.

Stavebná uzávera

Po dobudovaní stavebného zámeru celkom iste zmení nepekný stav tejto lokality na Kyčerke. Týmto zásahom bude sídlisko kompletne dobudované a bude stavebne uzavreté. To znamená, že obyvatelia sa už nebudú musieť obávať žiadnych väčších, stavebných zásahov. Nepribudne tu už žiaden panelák, či rodinný  dom. Kyčerka bude stavebne dokončená a uzavretá.

Kto o tom rozhodne?

Samozrejme o celom projekte rozhodnú poslanci na rokovaní mestského zastupiteľstva. Veríme, že tento projekt výrazným spôsobom zlepší kvalitu bývania na spomínanom sídlisku.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk