Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Preventívno-bezpečnostná akcia v meste Čadca - pri skontrolovaných 35 osobách bolo zistených sedem priestupkov

Publikované: 20. 03. 2012 14:20

Konzumovanie alkoholu, predovšetkým u mladistvých, je veľmi nepriaznivý jav a má mimoriadne negatívny dopad pre našu spoločnosť. S jeho užívaním nastáva ďalšie množstvo problémov. Čo sa týka problémov vyplývajúcich z alkoholu, ktoré majú dopad na mestá a obce, za najzávažnejšie považujeme vandalizmus. Zničené lavičky, rozkopané odpadové koše, znečistená fontána, špinavé ulice,... toto je opis nielen Palárikovej ulice v Čadci po piatkovej noci. Je to realita mnohých miest na Slovensku.

Jednou z možností, ako týmto nepríjemnostiam predchádzať je i realizovanie preventívno-bezpečnostných akcií.

Takáto akcia sa uskutočnila v našom meste Čadca vo večerných hodinách uplynulý piatok 16. marca 2012. Preventívno-bezpečnostná akcia bola zameraná na kontrolu užívania alkoholu u mladistvých v pohostinstvách a reštauračných zariadeniach. Do akcie bolo zapojených desať príslušníkov OO PZ Čadca, štyria mestskí policajti, dvaja príslušníci železničnej polície a technik z kriminálnej polície. Policajti kontrolovali v Čadci päť objektov a celkovo skontrolovali 35 osôb. Pri kontrole bolo zistených sedem priestupkov, týkajúcich sa podania alkoholu mladistvej osobe a bolo uložených sedem pokút. Bolo podané aj jedno oznámenie na Mestský úrad v Čadci.

Veríme, že s preventívno-bezpečnostnými akciami sa bude v našom meste pokračovať aj naďalej, nakoľko slúžia na dobrý účel, zvyšujú bezpečnosť a poriadok v uliciach a prispievajú tak ku kvalite života občanov.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk