Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Primátor Čadce medzi mladými na Gymnáziu Jozefa Miloslava Hurbana v Čadci

Publikované: 13. 04. 2015 10:00

Prvý deň mesiaca apríl patril na Gymnáziu Jozefa Miloslava Hurbana v Čadci diskusii, otázkam, úsmevom... V tento deň medzi žiakov zavítal  primátor mesta Čadca- Ing. Milan Gura, ktorého privítala v konferenčnej miestnosti riaditeľka školy Mgr. Ingrid Mikovčáková, ktorá prejavila radosť zo stretnutia a  zaželala prítomným príjemný deň.

Stretnutie sa uskutočnilo v spolupráci medzi Mládežníckym parlamentom v Čadci a Radou žiakov Gymnázia Jozefa Miloslava Hurbana. Aj preto úvodné slovo patrilo predsedovi Rady žiakov Erikovi Jurišovi, ktorý predstavil základne poslanie Mládežníckeho parlamentu, následne aktivity, ktoré sa uskutočnili či uskutočnia. Poukázal aj na prepojenie mnohých aktivít s Radou žiakov. Vyzval ich aj k angažovanosti, k záujmu o udalosti, ktoré sa aj ich dotýkajú.

Angažovanosť a aktivitu predsedu Rady žiakov ocenil aj primátor mesta Čadce. Hneď v úvode sa snažil o navodenie príjemnej atmosféry. Vyzval žiakov, aby si pripravili otázky, ktoré ich zaujímajú. Je veľmi sympatické, že sa nebránil akýkoľvek otázkam. S úsmevom na perách im dával námety, že sa môžu pýtať naozaj na všetko. Snažil sa žiakom objasniť ako funguje samospráva mesta, aké má povinnosti. Poukázal aj na problémy, ktoré sa vyskytujú. Prítomní žiaci si uvedomili, že riadiť mesto nie je jednoduché a aj pre nás, banálne problémy, nie sú až také jednoduché, ako sa zdajú na prvý pohľad.

Sympatie žiakov si pán primátor získal aj tým, ako odpovedal na otázky, ktoré mu žiaci kládli. Nesnažil sa používať zložité slová, výrazy, ktoré by zneli vzletne a preto veci pomenoval správnymi slovami.  Odpovedal aj na otázky, ktoré sa opakovali. Na ne reagoval opäť s úsmevom, že asi nesprávne odpovedal na otázku a preto sa o to pokúsi opäť.

V závere žiakom zaželal všetko dobré a povzbudil ich k aktivite. Prejavil aj ochotu ostať na škole ešte ďalšie hodiny a diskutovať s nimi namiesto učenia. Za tento nápad si vyslúžil potlesk vyše 90- tich žiakov tretieho ročníka.

Po vzájomnej dohode sa žiaci vrátili opäť do školských lavíc, ale dostali prísľub, že takéto príjemne stretnutie sa musí ešte zopakovať.

Mgr. Gabriela Chalupková, Koordinátor Rady žiakov

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk