Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Primátor Čadce Milan Gura prijal vzácnu návštevu

Publikované: 29. 06. 2011 10:57

Naše mesto poctila vzácna návšteva. Dňa 28. júna 2011 zavítal ku primátorovi Milanovi Gurovi na MsÚ Čadca veľvyslanec Ruskej federácie Jeho Excelencia Pavel Kuznecov s manželkou a s generálnym riaditeľom firmy I.TRAN., s.r.o., Ing. Ivanom Trančíkom a ďalšími hosťami.

Dôvodom oficiálnej zdvorilostnej návštevy bola dohoda o možných formách spolupráce a prebratie niektorých zaujímavých tém. Rozhovor, ktorému neprekážala ani menšia jazyková bariéra, sa niesol v priateľskej atmosfére. Primátor Milan Gura si pripomenul ruský jazyk, taktiež Jeho Excelencia Pavel Kuznecov výborne rozumel slovenskej reči. Okrem prebratia možnosti spolupráce mesta Čadca a vybraného ruského mesta na báze partnerstva a rozhovoroch o ekonomickej a hospodárskej situácií Čadce,  sa zhovárali o obľúbených a spoločných témach pre Slovensko a Ruskú federáciu, napríklad o ľadovom hokeji. Taktiež sa dohodli na usporiadaní konferencie- prednášok, nielen na základných, ale aj stredných školách v Čadci. Spoločné konverzácie pokračovali pri obede v horskom hoteli Husárik.

V závere stretnutia si primátor a veľvyslanec vymenili kontakty, kvôli plánovanému opätovnému stretnutiu už v tomto roku.

Nie každý deň sa stáva, aby naše mesto poctila svojou návštevou významná osobnosť, avšak počas polročného pôsobenia primátora Milana Guru navštívili od začiatku roka 2011 mnohé významné osobnosti spoločenského, politického i kultúrneho života- minister hospodárstva Juraj Miškov, minister zdravotníctva Ivan Uhliarik, minister zahraničných vecí Mikuláš Dzurinda, minister dopravy Ján Figeľ, minister obrany Ľubomír Galko, podpredseda NR SR Pavol Hrušovský, náčelník generálneho štábu OS SR Ľubomír Bulík, riaditeľ SSC Pavol Pavlásek, generálny riaditeľ ŽSSK Pavel Kravec, žilinský biskup Mons. Tomáš Galis, vicemaršálek Sejmu Poľskej republiky Marek Kuchcinský s ostatnými významnými osobnosťami Poľskej republiky, veľvyslanec Ruskej federácie Pavel Kuznecov, mnohí generálni riaditelia známych spoločností v SR i v zahraničí a ostané významné osobnosti, ktorých návšteva, veríme, že bude prínosom pre mesto Čadca.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk