Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Primátor Čadce sa na štát nespolieha

Publikované: 16. 11. 2012 14:30

Málokto z obyvateľov Kysúc vedel, akým finančným problémom muselo čeliť kultúrne a hospodárske centrum regiónu - mesto Čadca. Primátor Ing. Milan Gura sa napriek zadlženosti usiloval zachovať bežný chod infraštruktúry a zariadení občianskej vybavenosti. V súčasnosti je situácia mesta natoľko stabilizovaná, aby sa mohol v plnej miere venovať ďalšiemu vážnemu problému – nezamestnanosti.

Klesajúca životná úroveň a migrovanie obyvateľstva za prácou dokazujú, aká je situácia v regióne alarmujúca. Primátor sa rozhodol hľadať konkrétne riešenia namiesto spoliehania sa na štát a čakania na investorov.

,,Ako primátor chcem účinne pomôcť a zabojovať o pracovné miesta na regionálnej úrovni a predstaviť návrh riešenia tohto zásadného problému. Je nevyhnutné, aby sa jednotlivé časti realizovali v primeranom časovom horizonte s kompetentnými predstaviteľmi s dôrazom na udržanie zamestnanosti a vytváranie nových pracovných miest v našom regióne,“ dodáva Ing. Milan Gura.

Jeho slová, nie sú len prázdnymi rečami, na ktoré sú slovenskí občania zvyknutí. Dôkazom toho je zasadnutie kompetentných orgánov, kde im a širokej verejnosti predstaví návrhy na udržanie zamestnanosti a vytváranie nových pracovných miest nielen v Čadci, ale v celom regióne Kysúc.
,,Cieľom stretnutia bude predstavenie postupných koncepčných krokov možného riešenia nezamestnanosti na regionálnej úrovni a ťažiskom bude prístup k riešeniu nezamestnanosti na trhu prácu,“ dodal primátor.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk