Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Primátor kontroloval práce na stavbe kúpaliska, sme v predstihu

Publikované: 11. 11. 2016 09:00

Od augusta je v areáli čadčianskej plavárne veľmi rušno. Pohyb ťažkých mechanizmov v prvých týždňoch vystriedali odborné inštalačné práce. Len nedávno sme informovali, že do pripravenej železobetónovej konštrukcie sa podaril osadiť antikorový bazén. Prvé kysucké kúpalisko má tak definitívne reálne kontúry.

Stavba rastie, návštevníci plavárne i okoloidúci to vnímajú voľným okom, ale práce bežia aj  v priestoroch, ktoré nie sú viditeľné. V útrobách plavárne sa momentálne osádza nová filtrácia, čerpadlá a obrovské množstvo vodoinštalačného materiálu.

Od 17. augusta, keď predstavitelia mesta poklepali základný kameň stavby, sa pohli veci viditeľne dopredu a Čadčania sú naozaj u ž len krok od prvého skoku do vonkajšieho bazéna.

„Teším sa, že sľub, ktorý som dal Čadčanom, sa postupne stáva realitou“, hovorí primátor mesta Milan Gura. „Od osadenia základného kameňa ubehli približne tri mesiace a letné kúpalisko už má konkrétne  rysy. Práce napredujú presne podľa harmonogramu, dokonca máme mierny predstih. Dúfajme, že počasie nám bude i naďalej priať a tak už najbližšiu sezónu budú môcť obyvatelia a návštevníci s hrdosťou využívať prvé letné kúpalisko na Kysuciach,“ dodal prvý muž radnice.

Čadčania sa niekoľko rokov snažia o to, aby mali letné  kúpalisko. Objavila sa i verejná petícia na podporu výstavby. Do konca decembra má dodávateľ stavby na pláne vybudovať i vonkajšiu vstupnú  bránu s kasou a prezliekarňami. V budúcom roku by sa malo kúpalisko úplne dokončiť a sprístupniť verejnosti. Rozpočet na celý projekt je približne milión sedemstotisíc eur vrátane DPH.

Dlho očakávané Kúpalisko bude multifunkčné, jeho súčasťou budú tobogany, plavecké dráhy, vodné atrakcie a aj detský bazénik. Veľkosťou sa vyrovná približne  dvojnásobku plochy krytej plavárne.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk