Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Primátor navštívil materské školy v meste Čadca

Publikované: 04. 10. 2017 10:42

Mesto Čadca považuje výchovu a vzdelávanie za jednu zo svojich priorít a v tomto duchu sa intenzívne snaží vytvárať podmienky pre rozvoj. Ing. Milan Gura vo štvrtok 28. septembra zavítal na návštevu do Materskej školy pri Základnej škole Horelica a na Materskú školu Kýčerka I SNP.
Návšteva primátora nebola vecou náhodného výberu. „Okrem pozvania pani riaditeľky PaedDr. Renáty Rišianovej som zavítal aj na návštevu do Materskej školy na Kýčerke, ktorá prejde  rekonštrukciou z prostriedkov Európskej únie.“ uviedol primátor.
MŠ pri ZŠ Horelica prešla rekonštrukciou vnútorných priestorov
Počas návštevy si primátor pozrel kompletne vynovené priestory materskej školy, ktoré sa realizovali počas letných prázdnin. Pozitívne zhodnotil atmosféru a „domáce“ prostredie, ktoré sa podarilo vedeniu ako aj rodičom vytvoriť. Materská škola prešla rekonštrukciou vnútorných priestorov: vymaľované triedy, nové kúrenie a radiátory, osvetlenie a nové kompozične riešenie tried a oddychovej časti pre deti vdýchlo škole nové rozmery. 
Materská škola SNP na sídlisku Kýčerka získala na rekonštrukciou 700 tisíc Eur
Tu sa pristavil v priestoroch, ktoré boli škole vrátené a kde sa vytvorili nové dve triedy pre deti od dvoch rokov. Priestory od roku 2005 boli využívané OZ LUMEN. Nové triedy navštevuje až 34 detí. Stretnutie prinieslo aj prvé dohovory k blížiacej sa rekonštrukcií, ktorá bude financovaná z prostriedkov Európskej únie. Mesto Čadca v týchto dňoch pristúpi k podpisu zmluvy a môžu sa začať realizovať prvé reálne kroky.
Ing. Milan Gura:“Verím, že to je dobrá správa pre všetkých rodičov. Realizáciou projektu sa zvýši kapacita MŠ o 35 miest, zníži sa energetická náročnosť a skvalitnia sa podmienky predprimáreho vzdelávania v interiéri i exteriéri MŠ. Vybuduje sa tiež nové ihrisko s umelou trávou a detské dopravné ihrisko. Práce budú prebiehať v určitom harmonograme, tak aby čo najmenej zasiahli do každodenného života školy. “

Svoje dojmy a pocity zo štvrtkovej návštevy v krátkosti zhrnul aj v krátkom videu.

 

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk