Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Primátor privítal víťazky z Petrohradu

Publikované: 12. 04. 2016 13:00

V uplynulých dňoch sme zaznamenali veľký úspech vokálnej skupiny našich dievčat – žiačok Základnej umeleckej školy na ul. M. R. Štefánika v Čadci, ktorá pracuje pod vedením skúsenej pedagogičky Mgr. Iriny Školníkovej. Skupinu tvoria Lenka Lašová, Daniela Lašová, Dominika Rovňanová, Veronika Bystřická, Soňa Gaborová a Natália Rotková. Majú za sebou už nejeden úspech na pódiách na Slovensku i v zahraničí, no ten, ktorý dosiahli pred pár dňami v ruskom Petrohrade, je skutočne mimoriadny. Dievčatá sa v dňoch 28. – 30. marca 2016 po prvýkrát zúčastnili III. medzinárodného vokálno-inštrumentálneho súťažného festivalu detí a mládeže „Severná kantáta“. Súťažili v nominácii „estrádny vokál“ a domov zaslúžene priviezli GRAND PRIX (hlavnú cenu) festivalu, tri prvé a dve druhé miesta v jednotlivých kategóriách. V Petrohrade zožali dievčatá i celá naša výprava veľký aplauz, obdiv a doslova preslávili Čadcu, Kysuce i Slovensko.

O svoje zážitky sa prišli osobne poďeliť aj s primátorom mesta Ing. Milanom Gurom. Návšteva sa niesla v priateľskom duchu a primátor ocenil nielen talent a dravosť slečien, ale aj angažovanosť rodičov, ktorí výpravu sprevádzali a prispeli aj zo svojho osobného rozpočtu, aby dievčata uchávatili Petrohrad.

Mesto Čadca aj touto cestou vyjadruje hrdosť a poďakovanie všetkým súťažiacim speváčkam, ich pedagogickému a umeleckému vedeniu – Mgr. Irine Školníkovej, Mgr. Dagmar Šamajovej a Mgr. Slavomíre Filovej ako aj rodičom dievčat za skvelú reprezentáciu nášho mesta a šírenie jeho dobrého mena vo svete.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk