Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Prvé kysucké kúpalisko je pár dni pred kolaudáciou. Stavebné práce sú vo finále

Publikované: 12. 05. 2017 16:00

Aj keď aprílové počasie trocha skomplikovalo stavbárom situáciu na vonkajších úpravách kúpaliska, stavebné práce idú tak, ako boli naplánované. Poďme spolu sumarizovať.

Po zimnej časti, keď sa chlapi  presunuli z vonka do vnútornej časti stavby, vybudovali šatne, pokladne, osadili elektriku, kúrenie, kanalizáciu. Neskoršie oteplenie umožnilo dodávateľskej firme pokračovať na prácach opäť v exteriéri.

Zvedavci, ktorí sa prídu na miesto stavby pozrieť, uvidia už kompletne osadený vonkajší bazén – pripravený na napustenie vody, v areáli už pribudli aj obľúbené vodné atrakcie.

Stavbári pracujú aktuálne na terénnych úpravách, kladú dlažbu, pripravujú osadenie trávnika, sčasti bude umelý, z časti prírodný.

Bazén nemôže fungovať bez technológie na vyhrievanie, aj tá je pripravená na osadenie. Oficiálne otvorenie by malo padnúť na začiatok leta, samozrejme v závislosti od počasia.

Primátor Čadce Milan Gura: „ Sme doslova pár hodín pred  naplnením sľubu, ktorý som dal pred voľbami. Čadčania čakajú na svoje prvé kúpalisko roky. Už môžem azda povedať, že sa podarí tento sen uskutočniť. Teším sa, keď budú môcť prísť prví návštevníci, samozrejme najmä deti, ktoré budú mať asi najviac radosti z vonkajšieho toboganu a šmýkačky.“

Čadčania sa niekoľko rokov snažia o to, aby mali letné  kúpalisko. Objavila sa i verejná petícia na podporu výstavby. Stavebné práce rozbehli stavbári v auguste minulého roka.

Kúpalisko  bude  multifunkčné - zložené z toboganov, plaveckých dráh aj ďalších atrakcií s detským bazénikom. Veľkosťou sa vyrovná približne dvojnásobku  plochy krytej plavárne.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk