Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Prvé Vianoce vo Viacúčelovom zariadení pre seniorov

Publikované: 11. 01. 2016 08:45

Vianočné sviatky a oslavy Nového roka bývajú pre seniorov často smutné, pretože nie sú so svojimi blízkymi a v prostredí v ktorom žili celý život.

V našom zariadení dňa 24.12.2015 však smútok nemal čo robiť.  Personál zariadenia na čele s pani riaditeľkou zasadol k štedrovečernému obedu, ako jedna veľká rodina. Zastali sme aspoň nachvíľu a obdarovali sa navzájom úsmevom, milým slovom, vzájomnou ochotou, ale aj časom stráveným rozhovorom. Vyjadrili sme tak tiché prianie, aby sa pokoj a nádej šírili aj v našich srdciach a každým dňom nás robili lepšími vo vzťahoch k ľuďom okolo nás. Pre našich klientov boli Vianoce pripravené v tradičnom štýle. Po tom, ako sme sa všetci pomodlili, nasledoval štedrovečerný obed, počas ktorého nesmeli chýbať oplátky s medom, kapustnica a zemiakový šalát s rybou. Personál zariadenia sa snaží klientom vytvárať príjemné rodinné prostredie domova. Klienti si spoločne zavinšovali a zaspievali vianočné koledy.

Koniec roka sa už tradične nesie v znamení plesov a bálov a ani vo Viacúčelovom zariadení pre seniorov nezaháľali a dňa 31.12.2015 usporiadali pre svojich starkých prvý Silvestrovský ples, ktorý úvodným slovom otvorila riaditeľka PhDr. Emília Hanuláková. Silvestrovský ples sa otvoril prípitkom, kde sme sa rozlúčili so starým rokom a privítali nový rok 2016. V kultúrnom programe vystúpili seniori zariadenia, ktorí zaspievali „karaoke pieseň“. V znení tónov Viedenského valčíka si prvý tanec zatancovala riaditeľka zariadenia spolu s klientom Augustom Hlaváčom. Postupne sa pridali aj ostatní a vytancovali všetkých prítomných. Príjemnú atmosféru plesu dopĺňala ľudová hudba, pri ktorej si všetci seniori prišli na svoje. Voľná zábava bola doplnená spevom klientov , ktorí rozospievali aj pracovníkov zariadenia. Ku každému plesu patrí tombola, v ktorej mohli vyhrať množstvo vtipných cien. Starkí sa zabávali a odchádzali do svojich izieb spokojní a vytancovaní.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk