Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Prvý mestský Dom seniorov v Čadci sa rozbieha

Publikované: 25. 02. 2015 15:30

Vedie ho PhDr. Emília Hanuláková. Do funkcie riaditeľky ju nedávno schválili mestskí poslanci. Prvá riaditeľka nového zariadenia predtým úspešne viedla podobné zariadenie Žilinského samosprávneho kraja. Teraz je v službách mesta. Dom seniorov je umiestnený na ulici Andrea Hlinku, dokončili ho v závere minulého roka. Izby postupne obsadí približne 50 klientov s kompletným celodenným servisom. Na území mesta pôsobia tri zariadenia, všetky riadi vyšší územný celok. Domovy praskajú vo švíkoch. Nové zariadenie na ulici A. Hlinku je prvý v kompetencii mesta.

Zariadenie sa podarilo postaviť vďaka financiám z európskych grantov.  Rekonštrukcia stála  približne 1,5 mil. eur. Mesto hradilo z vlastných zdrojov päť percent. V budove je veľkokapacitná jedáleň, ktorá by sa mala postarať aj o dôchodcov v rámci mesta, alebo o občanov s nepriaznivým zdravotným stavom. Donáškou stravy môže vypomôcť i blízkej nocľahárni a útulku pre bezdomovcov. Počíta sa i s tzv. odľahčovacou službou, čo znamená, že pre blízku osobu, ktorá bude mať záujem dočasne sa postarať o svojho príbuzného, bude k dispozícii priestor na odpočinok.

Domov seniorov začína postupne ožívať. Prebieha výber zamestnancov, dolaďujú sa zoznamy nových nájomníkov, onedlho budova ožije novou komunitou. Domov pre seniorov zrekonštruovali z budovy bývalej Základnej školy na ul. A. Hlinku. Za bývalého vedenia v roku 2007 vyradili školu zo siete, pričom za jej zachovanie sa v rámci petície postavilo 7000 obyvateľov. Časť verejnosti spustila kampaň za vznik cirkevnej školy, no ani tento zámer sa nepodarilo uskutočniť.  Priestory využívalo neskôr Centrum voľného času v Čadci.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk