Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Prvý mestský Dom seniorov v Čadci bude viesť žena

Publikované: 27. 01. 2015 14:00

Jej meno je Emília Hanuláková. Do vedenia zariadenia ju schválili mestskí poslanci na poslednom zasadnutí. Ako zaznelo v kuloároch “mesto draftovalo dobre,“ keďže riaditeľka nového domova seniorov predtým úspešne riadila podobné zariadenie Žilinského samosprávneho kraja. Teraz je v službách mesta.

Nový Dom seniorov na ulici Andrea Hlinku dokončili na konci minulého roka. Izby postupne obsadí približne 50 klientov s kompletným celodenným servisom. Na území mesta fungujú 3 zariadenia, všetky riadi vyšší územný celok. Domovy praskajú vo švíkoch. Nové zariadenie na ulici Andrea Hlinku je prvé pod správou mesta.

Dom seniorov sa podarilo postaviť vďaka financiám z európskych grantov. Rekonštrukcia stála približne 1,5 mil. EUR. Mesto hradilo z vlastných peňazí päť percent.

V budove domova je veľkokapacitná jedáleň, ktorá by sa mala postarať aj o dôchodcov v rámci mesta, alebo o občanov s nepriaznivým zdravotným stavom. Donáškou stravy môže vypomôcť i blízkej nocľahárni a útulku pre bezdomovcov. Počíta sa i s takzvanou odľahčovacou službou, čo znamená, že pre blízku osobu, ktorá bude mať záujem postarať o svojho príbuzného - bude k dispozícii priestor na odpočinok.

Domov pre seniorov zrekonštruovali z budovy bývalej Základnej školy A. Hlinku. Za bývalého vedenia v roku 2007 vyradili školu zo siete, pričom za jej zachovanie sa v rámci petície postavilo 7000 obyvateľov. Časť verejnosti spustila kampaň za vznik cirkevnej školy, ani tento zámer sa nepodarilo uskutočniť. Priestory využívalo neskôr Centrum voľného času v Čadci.

Dom seniorov v Čadci

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk